Elképesztő, mennyit ér most a magyar föld: hihetetlenül jól járt, aki időben tudott beszállni
Kétmillió forint fölé emelkedett a szántóföldek hektáronkénti átlagára tavaly, csak két régióban jegyeztek fel csökkenést.
Kétmillió forint fölé emelkedett a szántóföldek hektáronkénti átlagára tavaly, csak két régióban jegyeztek fel csökkenést.
Galambos Lajos még mindig nem tudja eladni milliárdokat érő birtokát. Pedig a területet már fel is darabolták, több részletben árulják a zenész megbízottjai.
Oszter Sándor örököse lánya, Alexandra arról mesélt, hogy édesapja éppen a halála előtti nyáron mondta el neki, hogy mi a terve a gazdaságával.
13 millió eurós, azaz több mint 5,1 milliárd forintos irányáron ismét piacra dobta mocsai luxusbirtokát a börtönbüntetésre ítélt Lagzi Lajcsi - szúrta ki a Pénzcentrum.
Oszter Alexandra egy kulturális-képzőművészeti központot hozna létre a területen, amihez állami támogatást is igénybe vennének.
Októberben 199 alkalommal riasztották a tűzszerészeket.
Nehéz az árral szemben evezni, sokszor mégis ez a kulcs a boldogság eléréséhez. A bajai Vadas Tímea családja és barátai támogatása nélkül fogott bele a gazdálkodói életmódba.
A fővároshoz közeli apró szigetek titkos kincseket rejtenek.
Cikkünk folyamatosan frissül!
Egymás közötti osztozkodás van az ügy hátterében.
Új csúcsra tudott emelkedni a globálisan kezelt vagyon egy friss elemzés szerin. Természetesen a különbségek az egyes régiókon belül és azok között is óriási. Míg a fejlett országok jellemzően nagy vagyont tudhatnak magukénak, addig a fejlődő országok inkább a szegényebb térséget képviselik, habár Kínában például nagyon erős a felső-középosztály. Jól mutatja a jövedelmi különbségeket, hogy a globális vagyon közel felét a társadalom leggazdagabb 1 százaléka birtokolja. A Credit Suisse szerint viszont a jövőben a növekedés motorját a feltörekvő országok jelentik majd, Kínát pedig India követi a kikövezett úton.
Habár a világ leggazdagabb királyi családjai a recesszió hatására mintegy 22 milliárd dollárt, azaz 4400 milliárd forintot vesztettek, még így is elképesztő vagyonok felett gazdálkodnak. Amint az a Forbes magazin legfrissebb listájából is jól látszik, az arab országokban éri meg leginkább uralkodónak lenni.
"Egyszerű, tisztességes emberek vagyunk, akik bodzagyűjtésből és vasazásból élnek" - nyilatkozta Sztojka Iván édesanyja. Annak jártunk utána, hogy mekkora jövedelemre lehet szert tenni a bodzatermesztésből! Számításaink szerint egy 36 hektáros (60 focipályányi!) termőterületen közel egy évtizedes megfeszített előkészítő munka után lehet kitermelni egy év alatt egy X5-ös BMW árát.
Több ezer indiai paraszt tüntetett a napokban Nyugat-Bengália Sigur nevű városában, körülvéve a Tata Motors gyárát, ahol a világ legolcsóbb kisautóját, a Nano-t gyártják majd, vissza akarják kapni ugyanis az állam által elkobzott földjeiket. Igaz a kisajátított földekért kompenzációt fizetett az állam, sok földműves azonban pénz helyett a korábbi megélhetését szeretné visszakapni. A Tata elnöke, Ratan Tata már azzal is fenyegetőzik, hogy elköltözteti a Nano-gyárat az államból.
A rendszerváltás utáni kárpótlást követően a nagy gazdaságok földbirtokai felaprózódtak és a létrejövő "gazdaságok" többsége méretük miatt, alkalmatlanná vált a gazdaságos termelésre. Az új tulajdonosok nagy része mégsem akart megválni talpalatnyi földjétől (függetlenül attól, hogy a legtöbbjük nem is értett a mezőgazdasághoz, illetve nem akart azzal foglalkozni), de némi pénzre azért szerettek volna szert tenni, ha már ölükbe hullott néhány négyzetméternyi birtok. Nem maradt más választás mint bérbe adni azt. De hogyan fordíthatnák termőre erőforrásukat? Erre kerestük a választ.