Pusztító népbetegség tarol karácsonykor: erre figyelj, hogy megelőzd a bajt
stroke
stroke
A pozitív gondolkodás ereje: Hogyan javíthatjuk hangulatunkat egyszerű módszerekkel?
Az Egyesült Államokban egyre több tejelő szarvasmarha és csirke fertőződik meg madárinfluenzával, és ezzel párhuzamosan az emberi megbetegedések száma is emelkedik.
Tóth Nikolett balerina, aki egy építkezési balesetben életveszélyesen megsérült, 2,5 évvel a tragédia után még mindig küzd a felelősségre vonásért és a sérelemdíjért.
A hat éves kor alatt adható egyetlen fulladás elleni gyógyszer lekerült a tb-támogatott listáról, így párszáz forintról 4000 forintra drágult a patikákban.
Ha érdekel az emberi egészség és szeretnél többet megtudni a leggyakoribb betegségekről, töltsd ki a Pénzcentrum mai kvízét és gazdagodj hasznos egészségügyi tudással!
Az ünnepek alatt gyakran jön elő olyan tünet is, amivel a mindennapokban nem feltétlenül találkozunk: pl. gyomorégés, migrén, görcsös fájdalmak, puffadás.
Az 50. héten akut légúti megbetegedések halmozódásáról két jelentés érkezett.
Az Egyesült Államokban első alkalommal jelentettek súlyos emberi madárinfluenza-esetet Louisiana államból.
A növényi alapú tejhelyettesítők népszerűsége az utóbbi években jelentősen megnőtt, azonban egy új tanulmány rávilágít arra, hogy további kutatásokra van szükség.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnek a forgalmazó döntésére semmilyen ráhatása nincs.
A főszereplő, Kern András nem érezte jól magát, a helyszínen tartózkodó ügyeletes orvos megvizsgálta, majd – a biztonság kedvéért – további kivizsgálásra kórházba szállították.
A drogérialáncok még közzé is teszik a honlapjukon, mely termékeket lehet megvásárolni egészségpénztári kártyával is.
A tanulmány szerint a napi fél-egy pohár bor akár 50%-kal is csökkentheti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát az idősebb, veszélyeztetett csoportokban.
Szakértők figyelmeztetnek, hogy körültekintően kell megközelíteni az ünneplést, hogy megóvjuk szívünk egészségét.
Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke szerint a 2025-ös év a stabilizáció időszaka lehet, de ehhez átgondolt döntéshozatal és fenntartható reformok szükségesek.
A megfelelő étrenddel jelentősen erősíthetjük immunrendszerünket, és általánosságban is sokat tehetünk egészségünkért.
Mind a nyugdíjcélú megtakarításokról, mind az önkéntes pénztárakról elmondható, hogy az idei évi befizetéseink fogják meghatározni, mekkora adóvisszatérítést kaphatunk 2025-ben.
A megfelelő páratartalom és a tiszta levegő alapvető fontosságú az egészséges otthoni környezet kialakításában.
A vizelet visszatartása komoly egészségügyi kockázatokkal járhat, még akkor is, ha nyilván sok esetben szükséges tartani ezt.