Magyarok tízezreinek állása szűnhet meg: mutatjuk a jövőt
Te hallottál már a gondolatkísérletekről?
Te hallottál már a gondolatkísérletekről?
Bármit visznek, ami jól eladható.
Az adásvételi szerződést 2016 második negyedévében írhatják alá.
Az állami közműcég az egyetemes áramszolgáltatói piacon is megjelenhet.
Négy év alatt 260 millió forint támogatáshoz jutnak a hátralékosok.
A Tigázé kivételével az összes olyan hatósági eljárás befejeződött az utóbbi napokban, amely az áram- és gázszolgáltató társaságok számlájának formátumáról szólt.
A tervek szerint két hullámban 198, nyolcórás állásnak megfelelő munkahely szűnik meg az EDF Démásznál, a dolgozók önként távoznak a cégtől, így az áramszolgáltató magasabb juttatást kínál, mint amennyit a törvény elbocsátáskor előír.
Nem mindenhol éri el az áramszámlák csökkenése a 10 százalékot, csalódniuk kell például azon takarékos fogyasztóknak, akik már korábban - önszorgalomból - áttértek az úgynevezett két zónaidős tarifára.
Az energiaszolgáltatók tapasztalatai szerint igazolódtak a kikapcsolási időszak 90-ről 60 napra csökkentéséhez fűződő várakozások, bár a közelgő fűtési szezonban akár 20-40, egyes szolgáltatók szerint 70-80 százalékkal is emelkedhetnek a lakossági tartozások. A fogyasztók ilyenkor "érik utol" magukat, a magasabb összegű számlák azonban újra nehézségeket okozhatnak.
Váratlanul jelent meg a magyar közlöny mai számában az a villamos energia egyetemes szolgáltatói árszabályzását tárgyaló rendelet, miszerint a mai naptól drágul az áram valamennyi hazai háztartásban. Az országos összehasonlító ár, amely alapvetően az árambeszerzés elismert költségeire vonatkozik 15,97-ről 17,17 forintra emelkedett. Ezzel párhuzamosan a szolgáltatói árrés szolgáltatóként differenciálttá változik, sehol sem emelkedett a korábbi inflációkövetéssel megegyező mértékben. Az egyetemes szolgáltatásban érvényesülő áram kb. 6-7%-kal emelkedik ezzel.
Folyamatosan romlik a lakosság fizetőképessége, mondta Kovács Zoltán, a Díjbeszedő Holding Zrt. vezérigazgatója. 2010-ben az első három hónapban érte el a legmagasabb szintet a nem törlesztők aránya. Ezután stagnálás következett, majd októberben tovább romlott a helyzet, és a kint lévő adósságok összege soha nem látott mértékre nőtt.
Konkrét csökkentési adatokat jelentetett meg több áramszolgáltató is. Az egyetemes szolgáltatói körbe tartozó, jellemzően lakossági fogyasztói csoport az Elmű-nél átlagosan 2.62%-kal, az Émász-nál 9.71%-kal, míg az E.ON-nál 4.38-4.6%-kal fizet majd kevesebbet július elsejétől egy kilowattóra áramért.
Több tíz milliárd forintra tehető az áramszolgáltatók kintlévősége a be nem fizetett számlákból, ráadásul ez az összeg folyamatosan gyarapodik.
A januári piacnyitással az áramszolgáltatók kis- és közepes vállalkozói ügyfélköre szintén kikerült a versenypiacra. A cégek azonban csupán az elmúlt hetekben szembesültek azzal, hogy szabadpiaci kereskedőktől kell energiát vásárolniuk, amely többnyire drágább, mint eddig.
Kivezetheti-e a Deutsche Telekom a Matáv részvényeit a BÉT-ről? Van-e esély egy nyilvános ajánlatra, s utána egy kiszorításra? Eltűnhet-e a piacról az egyik legnagyobb kapitalizációjú papír? Egyáltalán érdemes-e a Deutsche Telekomnak megfontolnia egy esetleges tranzakciót? A következő írásunkban ezekre kérdésekre keressük a választ. Elkerülve a túlzott hatásokat előre kell