A kötelező akciózás már smafu? Ez rúgja most igazán gyomorszájon az inflációt Magyarországon
Az idényár sokkal inább befolyásolja az érintett termékek árváltozását, mint bármilyen, kívülről jövő rendszer vagy szabályozás.
Az idényár sokkal inább befolyásolja az érintett termékek árváltozását, mint bármilyen, kívülről jövő rendszer vagy szabályozás.
Hiába hitted eddig, hogy jól csinálod, valószínűleg tévedtél!
144 ezer tonna étkezési burgonyát takarítottak be 2022-ben Magyarországon, miközben az éves fogyasztás évente meghaladja a 200 ezer tonnát.
Egy darab tojást sem talált a Pénzcentrum egyik olvasója egy kőbányai Prímában. Elmondása szerint krumplit hatósági áras még talált az üzletben.
Kiderült az is, hogy ugyanaz a Berger sonka is sokkal olcsóbb az osztrák fővárosban, mint Magyarországon.
Hiába hatályos november 10-től a burgonyára és tojásra is kibővített árstop-rendelet, a kereskedők arra kérik a vásárlókat, hogy senki ne rohanjon kora reggel a boltba.
Szerda este a Magyar Közlönyben megjelent az árstop kiterjesztéséről szóló rendelet.
A mostani bejelentés után várhatóan napokon belül valahol 700-800 forint környékén lehet maximalizálva a tojás, míg a burgonyát 350 körül várhatjuk stoppolni.
A hazai készletek nagyjából idénre elegendőek, ezt követően májusig importra szorulhat az ország. Kérdés, hatósági árak mellett ki fog importálni.
10 darab tojás átlagosan 723, 1 kiló kései burgonya pedig 352 forintba került idén szeptemberben.
Az élelmiszer-inflációja a hivatalos adatok szerint 35,2 százalék volt szeptemberben, ám a magyarok kedvenc étele közel 45 százalékot drágult.
Komoly hiány lehet krumpliból már a jövő év elejére, ugyanis az idén megtermett mennyiség csak az év végéig elég.
Egyre több magyar vásárló tapasztalhatja kedvenc boltjában, hogy időszakosan nincs kedvenc chipséből vagy a fagyasztó ládákban nem tudja megvenni kedvenc mirelit krumpliját.
A Terméktanácsnál úgy számolnak, az energiaköltségek és a bérek megugrása miatt még tovább drágulhat Magyarország egyik legkelendőbb élelmiszere a következő hónapokban.
Nyílt sisakos küzdelem volt.
A pandémia óta elszabadultak az élelmiszerárak.
2021-ben sem állt meg az élelmiszerek drágulása.
A levesezés sváb szokás.
300 zsemle, 80 kiló alma, 50 kiló cukor...
Januárban ismét elkezdtek felkúszni az élelmiszerárak.