Nagyot koppannak a magyar munkavállalók: hiába számítanak pénzesőre, arcon vágja őket a valóság
Év elején kevesebb munkaadó ütemezett be idénre fizetésemelést, mint amennyien tavaly fejlesztettek a béreken.
Év elején kevesebb munkaadó ütemezett be idénre fizetésemelést, mint amennyien tavaly fejlesztettek a béreken.
Több mint 1 milliárd forintot keresett tavaly Hernádi Zsolt Mol-vezér. A cég beszámolójából az is kiderült, hogy ebben vastagon benne vannak komoly béren kívüli juttatásai is.
Számos másik áruházlánchoz hasonlóan a Tesco-nál is volt bérfejlesztés idén, melynek keretében nem csak a fizetések, de a juttatási csomag is vonzóbbá vált.
Rugalmas munkaidő, előrelépési lehetőség, versenyképes fizetés - többek közt ezeket ígéri a munkavállalóknak hazánk egyik legnépszerűbb olasz gyorséttermi lánca.
A korábban beiktatott béremeléseknek köszönhetően az áruházláncok üzletvezetői továbbra is a magyar átlagfizetésekhez képest jóval kedvező összegeket tudnak hazavinni.
Időről időre érdemes felhívni a munkavállalók figyelmét egy számukra előnyös és fontos szabályra.
Az egy százalékot sem érte el augusztusban a reálbérek emelkedésének üteme. Megkérdeztük a szakértőket, milyen folyamatokat látnak jelenleg a munkaerőpiacon.
Magyarországon a SZÉP-kártya és a rugalmas munkaidő a leggyakoribb béren kívüli juttatás, de a munkavállalók a 13. havi fizetésnek és inflációkövető bérkompenzációnak örülnének a legjobban.
Nagyon nagy növekedést produkált mind a SZÉP-kártya-birtokosok, mind pedig az elköltött összeg 2022 első hat hónapjában.
Külföldön már régóta divat a startup világban és már hazánkba is kezd begyűrűzni az, hogy a cégek bónuszként, vagy fizetésemelésként nem pénzt adnak, hanem a cég részvényeit.
Nem elég a versenyképes fizetés azért, hogy egy vállalat megtartsa a munkavállalóit, egyre nyilvánvalóbb, hogy ennél sokkal többet kell nyújtani.
Egy munkahely kiválasztásának ill. megtartásának talán legfontosabb szempontja lett az, hogy mit nyújt egy cég.
Van egy örök kérdés, ami a legtöbb munkáltatót és munkavállalót foglalkoztatja: a jogszabályi és adózási környezet aktuális változásai tükrében hogyan növelhetők a nettó juttatások az azokhoz szükséges ráfordítások minimalizálása mellett? A következőkben Dr. Bákonyi László adójogi szakértő elemzi a béren kívüli juttatások, azon belül is a cafeteria-piac idei évre kirajzolódó trendjeit.
Több tízezer munkavállaló vár az idei emelésre. Az állami cégek esetében a bértárgyalások a cafeteriakeretet is érintik, emiatt amíg nincs megállapodás, a dolgozók nem kapnak például Szép-kártyára sem utalásokat. Bár a társaságok húsvétig legalább a béren kívüli juttatásokról szeretnének egyezségre jutni, érdemi előrelépésre a következő hetekben sem lehet számítani.
A hazai közép- és nagyvállalatoknál dolgozó szakemberek optimisták cégük idei üzleti teljesítményével kapcsolatban, közel 40%-uk szerint a forgalmuk még 2021-ben eléri a járvány előtti szintet - derül ki a Randstad friss kutatásából. A felmérés szerint a vállalatok 38%-a tervezi a jelenlegi dolgozói létszám bővítését 2021-ben, míg harmaduk már az üzleti év első felében így tenne.
Az első lépés megküzdeni azzal a terhes gondolattal, hogy nem tudunk visszatérni a járvány előtti normákhoz. Más emberek, munkatársak, családtagok lettünk. Ebből kifolyólag a munkáltatók előtt álló legnagyobb kihívás talán az, hogy az eddigiektől eltérő, fenntartható rendszert határozzanak meg - mondta el Kisfaludy Lilla munka- és szervezetpszichológiára szakosodott pszichológus a Pénzcentrumnak adott interjújában.
További fél évig lehet élni a megemelt SZÉP-kártya limitek és a szociális hozzájárulási (szocho) adómentesség adta lehetőséggel, viszont a cafeteria-juttatásokat januártól szakképzési hozzájárulás, júliustól pedig szocho is terheli. Szakértők összefoglalták a legfontosabb tudnivalókat az első és második félévben alkalmazandó új szabályokról.
Szociális hozzájárulási adó törvény: mi a szociális hozzájárulási adó, mennyi a szociális hozzájárulási adó mértéke 2021 évben. A szociális hozzájárulási adó 2021 során változik!
A családtagok közvetlen támogatásának lehetősége egy új, többek között a járvány hatására felmerülő elvárás, amit a munkavállalók a juttatási csomagokkal szemben támasztanak - ez derült ki egy friss, több mint 1600 fő megkérdezésével készített online kutatásból. A válaszok tanulsága szerint a dolgozók igényeit jelentősen befolyásolja a koronavírus teremtette helyzet, még fontosabbá vált a családtagok támogatása, módosultak a jövedelmi kilátások és a fogyasztási szokások. A munkavállalói juttatási rendszerekkel szemben támasztott igények között várhatóan tartósan jelen lesz a családtagok támogatásának lehetősége.
Felmérés vizsgálta a szakmával kapcsolatos sztereotípiákat. A juniorok 55 százaléka nettó 300 és 599 ezer forint között keres, utóbbi csoport 44 százaléka 100 és 299 ezer forint között jelölte meg a fizetését.