Keményen kilőtt az arany ára a világpiacon: durván meggazdagodhat, aki még időben vág bele
Az Egyesült Államok gazdaságpolitikája és a globális pénzügyi rendszer átalakulása komoly kihívások elé állítja a világgazdaságot.
Az Egyesült Államok gazdaságpolitikája és a globális pénzügyi rendszer átalakulása komoly kihívások elé állítja a világgazdaságot.
Egy amerikai TikToker videójában azt vizsgálta, mennyivel jobban éltek az emberek a '70-es években. A Pénzcentrum szintén elemzést végzett a témában a magyar viszonyok kapcsán.
Ja, és ennyit kell dolgozni egy sima internetcsomagért.
Gyere haza, fital!
Ezek voltak 2018 28. hetének legfontosabb, legérdekesebb, és legolvasottabb hírei a Pénzcentrumon.
Néhány munka nagyobb egészségügyi kockázattal jár, mint mások. Egy stewardess például nagyobb eséllyel kaphat el valamilyen fertőző betegséget, mint egy ügyvéd, hiszen sok emberrel, egy zárt térben tölt viszonylag sok időt - az út hosszától függően. A Business Insider összeszedte a legveszélyesebb munkákat.
Mutatjuk a bérkülönbségeket.
Ha ez így megy tovább, nem lesz orvos Magyarországon.
Több mint 8 hét évente, nem lehetetlen teljesíteni.
Te a kereseted hány százalékát költöd ételre?
Hernádi, Wolff, Bauer: ez kell a sikerhez!
Sokat segíthet, ha megtanulunk jól gazdálkodni a nyereménnyel.
Csak Németországból 96 milliárd forint érkezett tavaly.
Az Egyesült Államokban a legjobban fizetett munkák listáját továbbra is az orvosok uralják, míg a felsorolás legalján - természetesen - a gyorséttermi dolgozók állnak.
Milliókat visznek haza a legjobban fizetett állami tisztviselők: Simor András, a jegybank elnöke az első a fizetési toplistán, őt Farkas István, a pénzügyi felügyelet első számú vezetője követi. De jól keres a Költségvetési Tanács elnöke is, és semmi oka panaszra Nagy Zoltánnak, a Gazdasági Versenyhivatal irányítójának sem.
Az amerikai légitársaságok - megrettenve az egyre csökkenő kihasználtságtól - egyre másra csökkentik az áraikat, miközben a szolgáltatásokon igyekeznek keresni. Csakhogy ez az állapot nem tartható sokáig.
A magyar dolgozók sokszor érezhetik azt, hogy a fizetési színvonal lényegesen elmarad a környező, fejlettebb gazdasággal rendelkező országok szintjéhez képest. Most az EU is tapasztalhatta, hogy milyen az, amikor más sokkal többet kap ugyanazért a munkáért. Az Unióban dolgozó kutatók ugyanis évi több mint 23 ezer euróval ( 5,8 millió forint) keresnek kevesebbet mint amerikai társaik.
A közelmúltban hatalmas nyomás nehezedett a világ legnagyobb kiskereskedőjére, a Wal-Martra, melyet immár a politikusok is támadnak, mivel szeretnék elérni, hogy az óriáscég emelje a fizetések szintjét.
1946. augusztus elsején vezették be Magyarország ma is hivatalos fizetőeszközét, a forintot, azaz ma ünnepli hatvanadik születésnapját. A második világháború utáni - a világtörténelemben az eddigi legnagyobb - hiperinfláció megállítása érdekében bevezetett új fizetőeszköz a teljesen értéktelenné vált pengőt váltotta fel. Egyelőre kérdéses, hogy a forintot mikor váltja fel az euró. Annyi biztos,
Tavaly tovább nyílt a fizetési olló a vezetők és az alkalmazottak között az Egyesült Államokban. A legnagyobb amerikai cégek vezetőinek átlagfizetése 262-szerese az alkalmazotti jövedelmeknek. A tengerentúli menedzserek átlagosan napi 42 ezer dollárt keresnek egy friss tanulmány szerint. Korábban csupán egyszer mértek százalékosan nagyobb különbséget a tavalyi számoknál. A csúcsévben, 2002-ben 300-szor kerestek többet a főnökök a beosztottaknál.