Nesze neked zöld átállás: milliószám égetik el az újrahasznosításra szánt gumiabroncsokat
Az Egyesült Királyságban újrahasznosításra szánt gumiabroncsok milliói kerültek indiai kemencékbe.
Az Egyesült Királyságban újrahasznosításra szánt gumiabroncsok milliói kerültek indiai kemencékbe.
Sokak számára kézenfekvő megoldásnak tűnik ősszel az avarégetés, ám kevesen vannak tisztában az erre vonatkozó jogszabályokkal.
Nem egy kerttulajdonosnak okozhat fejtörést, hogy a tél folyamán, illetve a tavaszi metszések alatt felgyülemlett zöldhulladékkal mit is kezdhet. Egy biztos, a legrosszabb, amit csak tehet, hogy alágyújt.
A vidéki tudják, hogy hétvégén már korán reggel felbőgnek a fűnyírók, ebéd után beindulnak a flexek, az őszi estéken a távolból az ágdarálók sustorgását hozza a szél.
2023-ban eddig összesen 3874 tűz keletkezett a szabadban, ami során több mint 1800 hektárnyi terület égett le. Az esetek során összesen 9-en sérültek meg.
A napokban egyre több szabadban keletkezett tűzhöz riasztják a tűzoltókat, amelyek oka általában kerti zöldhulladék-égetésre vezethető vissza.
Tömegével égetik el a Balenciaga ruháikat és cipőiket a vásárlók, miután a luxusmárka újabb kampánya fulladt teljes kudarcba.
Közösségi oldalakon is egyre több olyan hirdetésbe futunk bele, hogy kidobásra ítélt bútorokat kínálnak elvitelre – tűzifának. Hogy mi ezzel a baj? Ugyanaz, mint a szeméttel, aki ezzel fűt, az szemetet éget, saját magát és környezetét mérgezi.
A kerti és zöldhulladék égetése során rengeteg egészségre káros anyag kerül a levegőbe.
A csapadékszegény időjárás miatt szombattól a hatóság tűzgyújtási tilalmat rendel el Nógrád megyében, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, valamint Hajdú-Bihar megyében.
Pénteken tűzgyújtási tilalom lépett életbe több megyében is. Milliós összegre is büntethetik azt, aki megszegi. Mutatjuk mire és hol kell figyelni.
A háztartási hulladék égetése szigorúan tilos Magyarországon, ennek ellenére általánosan elterjedt jelenség.
A szomszédok neheztelése mellett még a pénzünk is bánhatja, ha nem vagyunk tisztában azzal, hogy avarégetés szempontjából lakóhelyünkön épp milyen szabályozás van érvényben.
Nyakunkon az igazi levélhullató ősz, de mit kezdhetünk a sok kerti hulladékkal, az avarral és a fanyesedékkel?
Alig négy hónap telt a 2021-es évből de már többen életüket veszítették otthoni égetéskor. Mutatjuk a legfontosabb tűzgyújtási szabályokat, és a bírságtételeket is.
A fűtési szezon már szeptemberben elkezdődött, az időjárás pedig most már egyre inkább a hűvösebb, ősziesebb arcát mutatja. Nagyon nem mindegy ugyanakkor, hogy mivel gyújtunk be, ha otthonunkba meleget szeretnénk varázsolni.
Koraősszel rengetegen töltik a hétvégét a kert rendbehozatalával.
Azt a rendelkezést, ami alapján az önkormányzatok rendeletben szabályozhatják az avar és a kerti hulladék égetését, 2021 január elsejétől törlik el, így a rá vonatkozó tilalom egész Magyarországon általános lesz. De mit tehetünk helyette?
Tilalom lesz január elsejétől Magyarországon egy frissen elfogadott törvénymódosítás szerint.
Ahogy elkezdődtek a kora tavaszi kerti munkák, úgy vette kezdetét a növényi hulladékok óriási mennyiségű, egészségre káros füstöt okozó elégetése is. Az újabb tudományos eredmények és a lakossági fellépések hatására országszerte egyre több településen tiltják be ezeket az égetéseket.