A biztosítók ismét arra hívják fel a figyelmet, hogy nagyon erősen ajánlott a nyáron biztosítást kötni, mert nagyon sokba kerülhet, ha nem tesszük.
Ma délután kigyulladt egy emeletes lakóépület tetőtere a budapesti Andrássy úton. Korábbi sajtóhírek szerint többmilliárd forintból alakítottak volna ki ebben a tetőtérben luxuslakásokat. A projekt évek óta csúszott.
Ma délután kigyulladt egy emeletes lakóépület tetőtere a budapesti Andrássy úton, a Kodály körönd szomszédságában. A katasztrófavédelem negyed öt körül kiadott közleménye szerint a tetőtér 100 négyzetméteren lángol, a tűz gyorsan terjed, az egész tetőszerkezetet veszélyezteti. Helyszínen lévő tudósítónk szerint az épüet tetőszerkezetéről törmelék hullik az utcára, amely az autókat is veszélyezteti. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) tájékoztatása szerint a tetőtérből egy gázpalackot is lehoztak a tűzoltók. A szomszédos épületet a rendőrség üríti ki - közölték. Az Andrássy utat a Hősök tere és Oktogon között teljes szélességében lezárták.
A lángoló épületről készült képek tanúsága szerint nagy a valószínűsége, hogy ebben az épületben kaptak volna helyet a 'Palace Gardens' következő ütemének luxusapartmanjai. Az eredeti tervek szerint a tetőterében több milliárd forintból luxuslakásokat alakítottak volna ki; többek között napozóterasszal, magánlifttel, 24 órás portaszolgálattal, és borospincével. A projekt azonban évek óta csúszott.
A köröndön egyébként nem olcsók a lakások, a másik oldalon például most is méregdrágán árulnak egy az eredeti épülettömbben lévő lakást az Otthontérkép tanúsága szerint. A leégett épület, hiába az egyik legszebb az Andrássy úton, lakóinak régóta fejfájást okoz; állapota évről évre romlott. A lakók ráadásul már többször kérték a VI. kerületi önkormányzatot, hogy hárítsa el az életveszélyt. Ez azonban nem történt meg. 2000-ben ugyanis az önkormányzat, amely akkor a palota száz százalékos tulajdonosa volt megbízta az Andrássy 83-85. kft-t a tetőszerkezet felújításával. A cég azonban már évek óta felszámolás alatt áll, nagyjából hat éve félbe is hagyta a munkálatokat. Sajtóértesülések szerint most is csak azért voltak munkások a tetőn, mert egy korábbi vihar megrongálta, amelyeket ki kellett javítani.
Az Andrássy út 83-85. és az Andrássy 87-89. számú épületeket magában foglaló, 1884-ben épült műemléképület-együttest egyébként Kauser József tervezte, aki a Habsburg Monarchia egyik leghíresebb tervezője volt, többek között olyan épületek tervezésében vett részt, mint a Szent István Bazilika, vagy a Magyar Állami Operaház.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Máris árstopot jelentett be az Allianz: hajlottak Nagy Márton kérésére, jövő júniusig nincs áremelés
Tavaly év végi árain kínálja majd a biztosításait az Allianz, miután Nagy Márton belengette a biztosítói árstopot a napokban.

Most érkezett az NGM rendkívüli bejelentése: befagyasztják az árakat, napokon belül jöhet a rendelet
Újabb ársapkát helyezett kilátásba Nagy Márton, ugyanis nem látszik a megegyezés a biztosítókkal a lakásbiztosítások díjaival kapcsolatban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Az OTP Bank elkötelezett a digitális fejlesztések támogatása mellett (x)
Új, online gyorsan és kényelmesen igényelhető hitelterméket vezetett be az OTP Bank kisvállalkozói ügyfelei számára
-
Jön a nyári kupondömping a SPAR-nál! (x)
Több száz termék akár féláron – indul a SPAR nyári kuponakciója! Júliusban visszatérnek a SPAR kuponnapok, ahol nemcsak a strandtáskád, hanem a bevásárlókosarad is tele lehet kedvezményekkel!
-
Digitális vállalkozói számla a BinX-től (x)
Gyors, modern és ügyfélbarát vállalati számlaszolgáltatást kínál a hazai neobank, a BinX, sőt a tranzakciós illetéket sem hárítja át ügyfeleire.


