Az Aldi és a Lidl látogatottsága az átlagosnál dinamikusabban nő, amit a vállalatok nagyszabású boltnyitási programokkal igyekeznek kihasználni.
Ha bevezetnék a Donald Trump által beígért 25 százalékos importvámot az nemcsak Mexikónak, hanem az Egyesült Államoknak is gazdasági károkat okozna - jelentette be keddi sajtótájékoztatóján a mexikói elnök.
Claudia Sheinbaum kiemelte, hogy "egy ilyen intézkedés nemcsak veszélybe sodorná a két ország közötti kereskedelmet hanem munkahelyek megszűnését és az infláció emelkedését is eredményezné"; hozzátéve, hogy még kedden levelet küld a megválasztott amerikai elnöknek, amelyben kérni fogja, hogy tárgyaljanak ezekről a kérdésekről. Hozzátette, hogy az importvám egyébként is sértené az Egyesült Államok, Mexikó és Kanada között 2020-ban létrejött háromoldalú kereskedelmi megállapodást (USMCA).
Donald Trump hétfő este jelentette be, hogy már hivatalba lépésének első napján alá fogja írni a Mexikóból és Kanadából az Egyesült Államokba érkező árukat sújtó 25 százalékos importvámot bevezető rendeletet, hozzátéve, hogy a vám mindaddig érvényben marad "amíg a drogok, különösen a fentanil, és az összes illegális bevándorló áradatát meg nem állítják".
Claudia Sheinbaum azt mondta: Mexikó mindig segíteni igyekezett az Egyesült Államokat a fentanil okozta problémák elleni küzdelmében, a mexikói-amerikai határon pedig egyre kevesebb illegális bevándorlót fognak el, mert nem érkeznek már karavánok a határra. Szerinte jelentősen rontja a kétoldalú kapcsolatokat, hogy a mexikói bűnbandák továbbra is kapnak illegális fegyverutánpótlást az Egyesült Államokból, és hangsúlyozta, hogy csak kölcsönös megértésen alapuló együttműködéssel oldhatóak meg a kihívást jelentő problémák.
Elszólta magát Putyin erős embere: Készek vagyunk akár több millió embert is elveszíteni Ukrajnában!
Kreml-közeli források szerint az ukrajnai konfliktus rendezéséről folytatandó tárgyalásokra kijelölt orosz főtárgyaló zárt körben rendkívüli kijelentéseket tett.
-
Vállalat-finanszírozás fedezettel: hogyan javítja a kondíciókat a Start Garancia kezessége?
Limbach Attilát, a Start Garancia Zrt. vezérigazgatóját arról kérdeztük,hogy miért érdemes ma egy vállalatnak kezességet kérnie és minek kell ehhez megfelelnie?
-
Az Év Bankja 2025: mutatjuk a teljes listát, ők lettek a győztesek
Csütörtökön adták át a Mastercard díjait.
-
Az innovációs fődíjat a Gránit Bank nyerte a Mastercard „Az év bankja” versenyén (x)
A Gránit Bankot választotta az Innovation szegmens legjobbjának a szakmai zsűri a Mastercard „Az év bankja 2025” versenyén
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







