A Glamour-napokon is nő a kereslet a szépség- és háztartási termékek iránt, a vásárlók pedig egyre tudatosabbak.

Rengeteg magyar bolt kerülhet a tönk szélére az árréstop miatt: hamarosan lehúzhatják a rolót?
Az árrésstop bevezetése rávilágított a kiskereskedelmi szektor árazási különbségeire: a nagy üzletláncok és a kisboltok közötti árrés olyan jelentős, hogy utóbbiak még nulla haszonkulcs mellett sem tudnának versenyképes árakat kínálni - közölte a G7.
A kormány által bevezetett árrésstop két fontos következménnyel járt: egyrészt nyilvánossá vált a magyar vásárlások gerincét adó 30 termékkör, másrészt betekintést nyerhettünk az eddig üzleti titoknak számító árrésekbe, amelyek most maximum 10 százalékban vannak korlátozva.
Egy konkrét példa jól szemlélteti a helyzetet: míg március 24-én egy kisboltos a Metroban nettó 613,39 forintért vásárolhatott napraforgó-étolajat, amit 10 százalékos árrés és áfa után 857 forintért tudott volna értékesíteni, addig ugyanez a termék a nagy üzletláncokban bruttó 599 forintért volt kapható.
A vizsgált 30 árrésstoppos termékből mindössze kettő esetében (2,8-as UHT tej és sertésoldalas) tudtak volna a kisboltok versenyképes árat kínálni. A nagy láncok átlagos árelőnye 36 százalék, ami azt jelenti, hogy még ha egy kisboltos nulla százalékos haszonkulccsal dolgozna, akkor is átlagosan 23,7 százalékkal magasabb áron tudná csak értékesíteni ezeket a termékeket.
A helyzetre reagálva több nagy üzletlánc, köztük a Lidl, a Tesco és a Spar már korlátozta vagy megszüntette a közületi vevők kiszolgálását. Az adatok azt mutatják, hogy a nagy boltláncok jelentős beszerzési előnnyel rendelkeznek, mivel közvetlenül a feldolgozóipari cégektől vásárolnak, kiiktatva a nagykereskedői szintet.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


