Az Otthon Start lakáshitel fontos szabálya többek között, hogy az ingatlant az igénylés után öt évig nem lehet eladni, lebontani, átadni másnak használatra.

Te jó ég! Mi folyik már megint az önkiszolgáló kasszáknál? Itt aztán egyetlen magyar se trükközhet
A magyarországi boltok mind elég egyedien viszonyulnak a robotkasszákhoz. Egy friss TikTok videó tanúsága szerint például az egyik nagy drogéria-láncnál a vásárló helyett inkább a biztonsági őr kasszázik. Azt mondja, így elkerülhetők a jövőbeli kellemetlenségek.
Múlt héten beszámoltunk arról, hogy csalás miatt nyomoznak egy férfival szemben, aki a megvásárolni kívánt termékekre jóval olcsóbb áruk vonalkódjait ragasztotta fel, így az önkiszolgáló pénztárnál jóval kevesebbet fizetett. Ezt ötször is el tudta játszani, hatodszorra bukott le. A férfi közel százötvenezer forint kárt okozott.
Nem tudjuk, hogy az eset okán-e, de egy friss TikTok videó szerint biztosan van olyan Rossmann, ahol egészen egyedileg értelmezik az önkiszolgáló kassza jelentését. A videó tanúsága szerint ugyanis a vásárláskor nem a vásárló, hanem a biztonsági őr húzza le inkább a megvásárolni kívánt terméket. Azzal érvel, azért csinálja így, mert így biztosan nem kell ellenőriznie a vásárlót, így neki is és magának is kisebb kellemetlenséget okoz. A biztonsági őr a vásárlási és fizetési procedúra egy pontján meg is jegyezi „én be is keményíthetnék”, de aztán végül nem teszi.
Az önkiszolgáló kasszák réme
Korábban a Pénzcentrumon több ízben beszámoltunk arról, hogy a magyar vásárlóközönséget jócskán megosztják ezek a szerkezetek. A vásárlók fele szereti, mert gyorsnak véli, nem kell feltétlenül boltosokkal kapcsolatba kerülniük, a maguk tempójában fizethetnek. A vásárlók másik fele viszont úgy véli, ezzel gyakorlatilag dolgoztatják őket a boltokban, és ellenzik az ilyen kasszák vásárlókra tukmálást. A témában átfogó cikket ITT olvashatsz, és ha érdekel, a legnagyobb hazai tulajdonú önkiszolgáló-kasszarendszer üzemeltetőjével készült interjúnk, azt a lenti kiajánlóra kattintva olvashatod el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


