Az inflációs várakozások gyakran önbeteljesítő jellegűek: ha a lakosság úgy érzi, hogy az árak emelkedni fognak, akkor előrehozza fogyasztását.

Mennyire éri meg a nagyobb bevásárlásokat a határon túl intézni? Ez nagyban függ attól, hogyan vásárolunk, és milyen messzire vagyunk hajlandók elmenni. Az RTL stábja a Házon kívül című műsorban Romániában és Szlovákiában vizsgálta meg, mennyire éri meg a bevásárlóturizmus.
Magyarországon a legnagyobb az élelmiszer-infláció az Európai Unióban, és az árstop eltörlésével az üzemanyag is jelentősen drágult. Szlovákiában 29, Magyarországon egy év alatt viszont 49 százalékkal nőttek az élelmiszerárak a Világbank decemberi adatai szerint. A szlovák üzletben az akciós 250 grammos koktélparadicsom 69 cent, nagyjából 280 forint, egy kiló hagyma átszámítva körülbelül 400 forint. A darált hús kilója 2 euró 60 cent, így egy fél kiló nagyjából 1000 forintba kerül. A 200 grammos reszelt mozzarella ára 2 euró 90 cent, ez átszámolva 1140 forint. A tésztáknál nagy az árkülönbség a spagetti tésztából van 80 centes, és 1,90 eurós is. A teljes beváráslás tehát egy spagettihez 2600-2800 forint.
A szegénység kreatívvá tesz bennünket, tehát el kell gondolkodnunk azon, hogy mit mire költünk, optimalizálni kell a bevételeinket
– magyarázta Molnár Róbert a romániai Kübekháza polgármestere a Házon kívül stábjának, akit Nagyszentmiklósra kísértek el vásárolni:
Molnár Róbert szerint a környékről egyre többen járnak át Romániába vásárolni. Bár különadók Romániában is vannak, az árakon ez mégsem érződik úgy, mint Magyarországon. Egy bolognai spagettihez a bevásárlás a román boltban 2200 forintba kerültek, még kevesebbe, mint Szlovákiában - derült ki a műsorból.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


