Close up on hand spreading butter on rustic bread

Itt a válasz: eddig tarthat a kenyér horrordrágulása Magyarországon, ennek sokan nem fognak örülni

2022. november 3. 08:29

Noha az 1000 forintos kenyér nyáron még csak fenyegető rémkép volt, mostanra a mindennapok része lett, ahogy a 100 forint körüli zsemle és kifli is - írja az Agrárszektor, ami most annak járt utána, hol lehet az a pont, amikor a magyar fogyasztok már nem vásárolják meg a kenyeret.

Pótsa Zsófia, a Magyar Gabonafeldolgozók,Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségének (Gabonaszövetség) főtitkára úgy látja, hogy a malomipar nem tervez egységesen áremelést, mert
minden cég maga dönti el, hogy milyen mértékben és milyen ütemben emeli az árait. Az azonban a szakember szerint biztos, hogy emelkedtek az árak, de ez folyamatosan így van a betakarítás óta. Pótsa Zsófia szerint nem lehet tudni, lesz-e további áremelkedés, mivel a gabonaárak idén eléggé hektikusan alakulnak. Most épp megnövekedtek, de ez könnyen változhat, elég például az ukrán gabonaszállításban az elmúlt napokban tapasztalható feszültségekre gondolni - írja a szakportál.

A Gabonaszövetség főtitkára beszélt arról is, hogy a lisztáraknál a forint-euró árfolyam is közrejátszik, és hogy a jelek szerint most kissé megnyugodott a forint, ami szintén lejjebb nyomta kissé a gabonaárakat. Szintén fontos tényezőt jelentenek ebben az egyenletben az energiárak:

október-novemberben járt le a legtöbb cég éves szerződése, és komoly befolyással van a későbbi árakra az, hogy milyen áron tudtak az egyes cégek új szerződéseket kötni. És ekkor az infláció hatásáról még nem is beszéltünk

- jelezte Pótsa Zsófia, hozzátéve, hogy emiatt elképzelhetőek a további áremelkedések a malomiparban, ezzel együtt pedig a sütőiparban is. A lapnak Raskó György agrárközgazdász is megszólalt a témában, szerinte a liszt ára folyamatosan emelkedik, hiszen a búza ára is durván megemelkedett az utóbbi hetekben. Szeptemberig volt egy zuhanás, de most megint 370-380 euró körül van a búza tonnája, és az a termelő, akinek még van áruja, nem fogja ez alatt eladni. Azt pedig a szakember is hangsúlyozta, mivel a malmok is drágábban tudják beszerezni az alapanyagot, valamint nőttek az energiaköltségeik és kérdéses, milyen új szerződéseket tudtak kötni az energiaszolgáltatókkal, ezért minden jel arra mutat, hogy további áremelkedések várhatóak az ágazatban. Raskó György beszélt arról is

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el,  havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 27. vasárnap
Olga, Liliána
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?