Tihanyi Lajos korai alkotása, a Nagybányai piac 100 millió forintért kelt el, de emellett is sok nagy mű talált elképesztő áron gazdára.
A Magyar Mézkiszerelők Egyesületének elnöksége felmérte a Magyarországon még rendelkezésre álló hazai termésből származó mézkészletet. A vizsgálat nemcsak tagjaink raktárkészletére, hanem a tagjaink számára beszállító magyar méhészekre is kiterjedt. Mindez alapján megállapították, hogy - a szokásos hazai kiskereskedelmi értékesítést figyelembe véve - a rendelkezésre álló magyar méz várhatóan év végéig sem lesz elegendő.
"Egyesületünk támogatja a hazai méhészeket. Megalakulásunkkor mindannyian vállaltuk, hogy kizárólag magyar mézet értékesítünk a hazai piacon. Az idei szezonban a gyenge termés miatt azonban ez lehetetlenné vált" - írja az egyesület közleményében.
Ezért egy felhívást tettek közzé a magyar piacra értékesítő összes mézcsomagoló felé:
- Az importált méznél is tartsuk meg azt a magas minőséget, amit a fogyasztók megszoktak a magyar méznél! Javasoljuk, hogy olyan európai eredetű mézet hozzanak csak be, amely visszakövethetően termelőktől származik.
- Semmi esetre se importáljon senki olyan országokból, ahonnan hamisított méz hagyományosan származik, pld. Kína, dél- és délkelet-ázsiai országok.
- A magyar mézet a fő címkén, az import méztől jól megkülönböztethető módon jelöljék meg!
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


