Ismét mozgalmas hét áll mögöttünk: alábbi összefoglalónkban összegyűjtöttük a 20. hét legfontosabb, legérdekesebb, legolvasottabb cikkeit a Pénzcentrumról.
Méhészek nélkül össze fog dőlni a mezőgazdaság, ezért az Európai Uniónak tisztességes piaci feltételeket kell biztosítania nekik - közölte az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az M1 aktuális csatornán.
Bross Péter felidézte, hogy tizenöt éve kezdett el beáramlani Ázsiából az olcsó "műméz", amely azt eredményezte, hogy az Egyesült Államok méhészeteinek csak a negyede maradt fenn. Amerika ezért büntetővámot szabott ki a kínai mézre, és ezzel stabilizálta a mézpiacát.
Az Európai Unió ehhez hasonló intézkedést politikai okok miatt nem fog hozni, de a méhészek szeretnék, ha észrevennék, hogy ilyen piaci feltételek mellett nem tudnak életben maradni - hangsúlyozta. Elmondta: az EU-ba évente 250 ezer tonna méz jön be, a fele Ázsiából.
Ez a nagy mennyiségű olcsó méz meghatározza a többi méz, így a magyar méz árát is - tette hozzá. Bross Péter beszélt arról is, hogy a méhészek szeretnék felhívni az európai lakosság figyelmét az unióban termelt méz fogyasztására, mert ezzel életben tartják a méhészeket, ezáltal pedig biztosított lesz a növények méhes megporzása.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


