Az új okostelefonok árai manapság már az egekben vannak, miközben a digitális élethez ma már szinte kötelező egy megbízható készülék.
Bár egyre több hír szól arról, és egyre többen a bevásárlásoknál is érzékelik, hogy Magyarországon egyes húsok brutálisan megdrágultak, mindez azonban európai viszonylatban még mindig nem jelenti, hogy idehaza sokat fizetnénk a húsért. Olyannyira nem, hogy az Eurostat statisztikái szerint Magyarországon a 4. legolcsóbb a hús az egész EU-ban.
A Pénzcentrum korábban már beszámoltunk arról, hogy a szakértők egyöntetűen azt jósolják, hogy a sertéshús ára bizony tartós drágulás áldozata lesz. Aminek már most is érezzük a hatását, ugyanis egy kiló disznókaraj sohasem került még annyiba Magyarországon, mint manapság. Na, de mi a helyzet az Európai Unióban a hústermékekkel, mennyire drágák az egyes tagországokban?
Az Eurostat friss jelentése nyomán ezt most meg is tudjuk tenni. A tagállamok árszínvonalát ugyanis össze lehet hasonlítani az EU átlagos árindexével (100). A statisztikákból az derül ki, hogy nyugati szomszédunknál, Ausztriában a legdrágábbak a hústermékek (marha- és borjúhus, sertés, bárány, birka, kecske, baromfi, egyéb húsok és ehető belsőség, édesség és egyéb húskészítmények), az ottan árindex ugyanis 146. A második legdrágább Luxemburg (142), míg a dobogó harmadik helyén Franciaország (131) áll.
A lista másik felén Lengyelország és Románia végzett, ami azt jelenti, hogy ebben a két országban a legolcsóbbak a húsok az EU-ban, az itteni árindex 63 volt. Őket követte Bulgária 64-es árindexxel, ami után Litvánia következett 71-el. Magyarország a lista végén, hátulról a 4. helyen végzett,
Közvetlen szomszédjaink közül egyébként csak Romániában olcsóbbak a húsok, Szlovákia (79), Horvátország (85), Szlovénia (97) és természetesen Ausztria is drágább nálunk.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


