Nem úszta meg a lebukást az az ukrán sofőr, akit több mint 67 millió forintnyi csempészcigarettával csíptek nyakon a pénzügyőrök.
Idén, négy hónap alatt már hatszázmillió forintot érő illegális dohányárut foglaltak le. Az adóhivatal a hagyományos módszerek mellett a modern technika vívmányait is beveti a cigarettacsempészet, az illegális dohánykereskedelem ellen: a piacellenőrzek, autók szétszedése mellett röntgent és drónokat is bevetnek a leleplezéshez.
Januártól áprilisig havi szinten százával indított eljárást a dohánycsempészet és illegális kereskedelem miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). A szervezet legfrissebb kimutatása szerint az év első négy hónapjában a pénzügyőrök és a pénzügyi nyomozók 6300 esetben intézkedtek ilyen ügyekben - írja a Magyar Nemzet. 2019 első harmadában 11,5 millió szál cigarettát vontak ki a feketepiacról, melyek értéke összesen megközelítette az 550 millió forintot. Ezen felül nagyjából 1,4 tonna dohány akadt fenn a nav hálóján, melynek értéke 60 millió forintnál is több:
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a dohánycsempészek a magyar-ukrán és a magyar-szerb határszakaszon is rendszeresen próbálkoznak. Az ukrán határnál a NAV szigorított vámellenőrzéseket tart, így a csempészek nagy mennyiségű illegális árut a zöldhatáron próbálnak már behozni. Nemrég a rendőrökkel közösen dolgozó Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei pénzügyőrök Beregdarócnál szúrtak ki egy csoportot, amely az esős időben a zöldhatárban kartonokat cipelt. A magyar egyenruhások összesen 789 karton cigarettát foglaltak le, 9 millió forint értékben.
A teherautókban csempészett dohányáru mennyisége jelentősen csökkent, melynek oka valószínűleg, a NAV röntgensugaras rakományátvilágító berendezéseket használ. A határokon jó szolgálatot tesznek még a drónok, és a cigarettakereső rendőrkutyák, az országon belüli illegális kereskedelemmel pedig a közúti és a piaci razziákkal veszi fel a harcot a NAV.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


