Delegációk közlekedése miatt lezárásokra kell számítani a jövő hét elején Budapesten.
A Budapesti Mobilitási Tervben vázolt fejlesztések közül jónéhány nagy hatással lehet a főváros ingatlanpiacára is. Ahol megújulnak a közterek, vagy kényelmesebbé válik a tömegközlekedés, ott a kereslet is megnőhet az ingatlanok iránt. A tervezet már mindenki számára nyilvánosan elérhető és véleményezhető. Az elképzelések közül több, már elfogadott és az elkövetkezendő években elinduló fejlesztés várható piaci hatásait vizsgálta az OTP Ingatlanpont.
A Budapesti Mobilitási Tervben több olyan nagy ívű városfejlesztési projekt is szerepel, amely kivitelezése már megkezdődött. A legtöbbeket érintő nagyprojekt, a 3-as metró felújításának első szakasza véget is ért, és várhatóan 2022-re a teljes vonal megújulhat. Az 1-es villamosvonal Kelenföldi pályaudvarig tartó új szakaszán pedig már nyártól utazhatnak a fővárosiak.
Az inkább turisztikai, mintsem aktív tömegközlekedési funkcióval bíró 60-as vonal, vagyis a fogaskerekű felújítása is folyamatos. Számos olyan projekt sorsa dőlt már el, amelynek munkálatai azonban még nem kezdődtek meg, mégis, megvalósulásuk után nagy hatással lehetnek a környék mindennapjaira és természetesen a lakásáraira is.
Az I. és II. kerület határán lévő Széna tér szinte egybenőtt "nagytestvérével", a Széll Kálmán térrel, és szintén jelentős közúti és tömegközlekedési forgalmat bonyolít. Míg délnyugati szomszédjának teljes rekonstrukciója három évvel ezelőtt megvalósult, addig a Széna tér nem kapott ekkora figyelmet. Ez azonban hamarosan megváltozik, hiszen idén elkezdődhetnek a munkálatok, melyek hatására egy kisebb forgalmat bonyolító, több zöldfelülettel rendelkező, élhetőbb közteret kapnak a környékbeliek. Ez minden bizonnyal az ingatlanárakra is hatással lesz, amelyek már ma sem alacsonyak: a teret övező három irányítószám (1015, 1024 és 1027) alatt átlagosan 755 ezer, 622 ezer és 617 ezer forintba kerül egy négyzetméter.
- mondja Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője.
A XVII. kerületben élők és közlekedők mindennapjai is egyszerűbbé válhatnak, hiszen döntés született a Cinkotai út és Keresztúri út közvetlen összekötéséről, amivel csökkenhet a Jászberényi út és Pesti út forgalma. Ez sokat hozzátehet a rákosligeti kertvárosi ingatlanok értékéhez, ahol azért még a budapesti árszint alatt, nagyjából 35-40 millió forint között lehet hozzájutni egy átlagos sor- vagy családi házhoz.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az M3-as autópálya bevezetője közelében élők is felsóhajthatnak, hiszen a főváros tovább építi a már megkezdett zajvédő falat a XV. kerületi Wesselényi utca és a Szentmihály út között. A környék lakóinak így kevesebb zajterheléssel kell megküzdeniük a mindennapokban, és visszakaphatják a csöndes zöldövezeti kisházas környezetet, tovább növelve a jelenleg átlagosan 350 ezer forintos négyzetméterárat.
Az utóbbi évtizedek tudatos városrehabilitációjának köszönhetően mára a korábban rossz hírű II. János Pál pápa tér vagy a Teleki tér jó hangulatú, világos és élhető köztérként éledt újjá, amely maga után húzta a környék átlagos ingatlanárát is, ami mindkét területen meghaladja a 410 ezer forintot. Az Orczy tér nagyszabású rekonstrukciós munkálatainak eredményétől is ez várható, a tervezési munkákat már meg is kezdték. Ma még éppen csak 400 ezer forint a környéken az átlagos négyzetméterár, így a felújítások és a negyed rehabilitációja miatt jó befektetés lehet a környéken ingatlant vásárolni.
- hangsúlyozza Valkó Dávid és hozzátette, hogy aki befektetési céllal vásárolna, mindenképp forduljon olyan szakértőhöz, aki naprakész információval rendelkezik a közép- és hosszú távú fejlesztésekről.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


