A hazai cseresznye ágazat történelmi mélypontot él át, miután az áprilisi és májusi fagyok miatt a szokásos termésmennyiség mindössze 20-30 százaléka várható az idei évben.
A karácsonyi időszakban mintegy 6 milliárd forintért vásárolnak szaloncukrot a magyarok. Egyre többen vannak ráadásul azok, akik a drágább, minőségibb termékek felé fordulnak. Átlagosan a fogyasztók tűréshatára a szaloncukor iránt azonban kilónként mintegy 2000 forint.
Ha a szaloncukrot megnézzük, ott inkább becsléseket tartalmaznak a számok: 3500 tonnás piacról beszélhetünk - mondta el az InfoRádiónak Sánta Sándor, a Magyar Édességgyártók Szövetségének elnöke. "Ez összeköszön azzal a kutatási adattal, amely azt mondja,
- tette hozzá a szakember. A rendelkezésre álló adatokból egyébként az is kiolvasható, hogy
Azt is el lehet mondani, hogy míg a mikulásszezonban 4 milliárd forint a költés, addig szaloncukorra 6-ot is kiperkálnak a magyarok. Emellett azt is érdemes megyjegyezni, hogy bár egy-egy termék esetében az árak nem változtak, a szaloncukor piac mégis bővülni tudott, ezt pedig annak köszönhető, hogy egyre többen választják a drágább, minőségibb termékeket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


