A 2015 óta eltelt tíz évben éves átlagban közel 15 százalékos lakásár-emelkedés volt mérhető Magyarországon.
Az áfacsökkentés ellenére is 10 százalék feletti drágulás valószínűsíthető az élelmiszerárak esetében. Az emelkedést az energiaárak és a bérek növekedése okozza, de a takarmány is drágult az idén.
Termékenként eltérő mértékben, de átlagosan 10-12 százalékos áremelkedés várható a sertés- és baromfihús, a kenyér, tej és a tejtermékek esetében is - írja a Népszava. Az UHT és az ESL tej csak azért nem drágul, mert 2019 januárjától az 5 százalékos áfa körébe kerül.
Az áremelkedéseknek hazai és nemzetközi okai is vannak, például jelentősen kevesebb búza termett Magyarországon és külföldön is, továbbá mintegy 100 ezer jószágot kellett levágni Romániában az afrikai sertéspestis miatt, amely hiányt teremtett az exportpiacokon. Továbbá az emelkedő bérek is drágulást idéznek elő, például a tejágazatban jövőre is emelni kell a dolgozók fizetését, mivel továbbra is óriási a munkaerőhiány.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Többtucat termék árát csökkentette a Lidl: ezeknél a leglátványosabb a változás
Az árréstoppal érintett termékeken kívül is jelentős árcsökkentéssel találkozhatnak a vásárlóka a Lidl boltjaiban.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


