A tranzakciós adatok alapján a fővárosban 2-3 hónap alatt keltek el az ingatlanok.
Levelet kaptunk egy olvasónktól, akinek egy ismert budai cukrászdában nem engedték meg, hogy a számlát részben kártyával, részben pedig készpénzzel fizesse ki. Mivel a helyzet nem egyedülálló, törvényi akadálya pedig nincs az ilyen típusú vegyes fizetésnek, utánajártunk, hogy mi állhat a háttérben.
- írta olvasónk, Gábor, a Pénzcentrumhoz hétfőn eljuttatott levelében. A cukrászda nevét kitakartuk, mivel a jelenség miatt foglalkozunk az üggyel, és nem a konkrét helyszín okán. Leírása szerint hiába erősködött, hogy ő így szeretné kiegyenlíteni a cechet, a megoldás az lett, hogy először törölték az eredeti vásárlását, majd szétbontották azt két különböző számlára.
- sommázta levelét. Mivel az ilyen vegyes fizetést sok helyen elutasítják, megkerestünk egy budapesti könyvelőt, hogy ennek mi lehet az oka.
- mondta el lapunknak a szakember, aki hozzátette, hogy adózási szempontból viszont nincs különbség és egyéb jogi akadálya sincs az ilyen típusú tranzakciónak. Mindemellett vamennyi adminisztratív pluszmunkával jár, melyet jellemzően manuálisan kell kezelni.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


