Anno luxus idősek otthonának épült, mára szellemtanyává lett a zalai álomhely - írta meg nemrégiben a HelloVidék. Mostanra kiderült, az új tulajdonosok nem akarják, hogy...
Több vevő lakásvásárlási szerződését is felmondta egy zuglói lakásépítő cég - írja a Világgazdaság. A cég a munkaerő és az építési anyag hiányára hivatkozik.
Többnyire azokkal a vevőivel bontott szerződést egy zuglói lakásépítő cég, akikkel a legkorábbi átadási határidőre szerződött. Az építtető vis maiorra hivatkozva állt el a szerződés teljesítésétől. A most felbontott szerződések helyett bárki köthet újat, csak éppen több millió forinttal magasabb áron, mint amennyiért az eredeti lakásvásárlók szerződtek le két-három éve.
Az adásvételi szerződésekbe annak idején valóban belefoglalták, hogy a munkaerő és az építőanyag hiánya vis maiornak minősül, ugyanakkor nem volt pontosítva, hogy ezeknek milyen mértéke esetén állhat el a kivitelező a teljesítéstől.
Még ma is nagyon gyakori, hogy a vevők számukra előnytelen, illetve eladói részről egyoldalú szerződéseket írnak alá. A szóban forgó esetben is aláírták például, hogy az építtető cég elállása esetén nem köteles kötbért fizetni. Ez azt jelenti, hogy a vásárlók így akár évekig is előfinanszírozhatják az ingatlant, majd az átadás előtt bukhatják az egészet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


