24 °C Budapest

Kész, vége: burtális drágulás jöhet a magyar trafikokban

2018. március 29. 13:10

Január elsejétől valamennyi uniós országnak meg kell felelnie a dohánytermékek jövedéki adóját meghatározó EU-szabálynak. Ez Magyarországon egyes számítások szerint 316 forintos drágulást, és dobozonként 1411 forintos árat jelentene.

Januártól valamennyi uniós országnak meg kell felelnie a dohánytermékek jövedéki adóját meghatározó EU-szabálynak - írja a napi.hu. Magyarország azonban eddig még nem lépett ez ügyben, ráadásul már az átmeneti mentesség is lejárt.

Ennek apropóján a portál kiszámolta, hogy az előíásnak való megfelelés

Magyarországon 316 forintos drágulást, azaz dobozonként 1411 forintos árat jelentene.

Most egyébként ezer szál cigaretta átlagosan 175,8 euróba (54 753 forint) kerül. Ezt 70 570 forintra (226,6 euró) kellene emelni, amiből 42 343 forint lenne a jövedéki adó és 15 000 forint az áfa.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 15. vasárnap
Jolán, Vid
24. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. június 14. 19:21