22 °C Budapest

Nem uralhatnák tovább a nagy sörgyártók a kocsmákat

2017. október 2. 08:30

Gyakran kizárólagos árusításra kötelezik a nagy sörgyártók a vendéglátóhelyeket, ezen akar változtatni a kormány a kereskedelmi törvény módosításával - írja az Index.

A lap információi szerint az előterjesztést egy kormányzati munkacsoport készítette, de mivel még a kormány még nem tárgyalt ettől, így nem tudni valójában az álláspontját. A javaslat lényege az, hogy csak bizonyos feltételek teljesülése esetén, külön jóváhagyással lenne lehetőség arra, hogy a vendéglátósok és a sörgyárak kizárólagos értékesítési szerződést kössenek.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 17. csütörtök
Endre, Elek
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?