Az anyaság, a munka és a napi teendők mellett új hobbit talált magának.
Ha beindul az ősz, megkezdődik a bútorvásárlási dömping, amihez a kereskedők is igazodnak: akciók sora várja a vevőket a különféle bútorláncokban és -üzletekben. Ez tökéletes alkalom a tönkrement, elhasználódott bútorok cseréjére, vagy a hiányzó darabok beszerzésére, a széles kínálatból azonban nem könnyű jól választani. Laikusként ráadásul főleg az olyan népi bölcsességekre támaszkodhat az ember, mint hogy "a minőséget meg kell fizetni" vagy "a bútort egy életre veszünk". De tényleg az a legfontosabb egy bútornál, hogy strapabíró legyen? És valóban csak a drága lehet minőségi? Szakértők mondják el, hogy mi az igazság.
Ősszel indul a bútorvásárlási szezon: míg nyáron a legtöbb termékcsoportnál enyhe visszaesés történik a forgalomban, az ősz a legtöbb piacon az egyik legerősebb szezon, és ez pont így van a bútoroknál is.- tudta meg a Pénzcentrum a KIKA bútorlánc szakértőitől. A bútorok beszerzése a különféle esztétikai és funkcionális igényekre és a kereskedelemben található széles kínálatra való tekintettel, nem tartozik az egyszerű feladatok közé. Szakértőket kérdeztünk meg, hogy mire érdemes figyelni.
Hogyan ismered fel a minőséget?
A bútorvásárlás mindig jelentős kiadásnak számít, még akkor is, ha a legolcsóbb árkategóriából választunk, ezért különösen bosszantó, ha később derül ki, hogy rosszul döntöttünk.
A KIKA szakértői szerint jó támpontot jelent, ha megnézzük, hogy ki a gyártó: például egy Nobilia konyhabútor vagy egy Andante ülőgarnitúra esetében nem kell attól félni, hogy egyhamar cserére lesz szükség.
Bárdóczky Andrea lakberendező szerint a minőségi bútorokat fémjelzik, az olasz és német bútorvásárlók például ezeket a védjegyeket ellenőrzik, mielőtt beleülnek egy kanapéba.
- figyelmeztet a lakberendező. Az olcsó bútorok jellemzője általában az alacsony kidolgozottsági fok, az alacsony műszaki színvonal, a nem elégséges anyagvastagság, de olyan is előfordul, hogy a bútor tulajdonképpen nincs befejezve. Ilyen szempontból is érdemes alaposan megvizsgálni a kiszemelt bútordarabokat a vásárlás előtt.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Így spórolhatsz a bútorokon
Az átgondolt vásárláshoz az első lépés, hogy alaposan megvizsgálod, hogy pontosan mire van szükség méret és funkció szempontjából. A helyigény átgondolásánál az alábbiakat is fontos figyelembe venni: falkiszögellések, fűtéscsövek, ajtók és ablakok. Ha ezekről megfeledkezel, könnyen lehet, hogy azonnal cserélni kell az újonnan beszerzett bútort, mert be sem fér a helyére.
Egy kinyitható kanapé a bútorláncál 50 ezer forint körül kezdődik, ugyanennyi pénzért pedig már igazán profi térelválasztó polcok közül is válogathatsz. A kiegészítők terén pedig már nyugodtan lehet olyan termékeket keresni, amelyeknek alacsony az ára, mégis nagy hatással vannak az enteriőr képére, például fali képeket, növényeket vagy kisebb lámpák. Egyébként a KIKA is azon szereplők közé tartozik, amelyek most kiemelt ajánlatokkal várják a vevőket: a Róbert Károly körúti áruházuk jelentős megújításon esett át, és ennek ünnepléseként szeptember 22-24-ig 15 százalékos kedvezmény jár minden termékre a lánc összes boltjában és a webshopban is.
A vásárlás utáni ápolásra is érdemes gondot fordítani, hiszen a megfelelő tisztítás hosszabb élettartamot garantál. Egy fabútor például felülete például az ember bőréhez hasonlóan lélegzik, vagyis nedvességet vesz fel és ad le. Minél akadálytalanabbul történhet ez a folyamat, annál tovább maradnak szépek a berendezési tárgyak. A tisztításnál pedig arra érdemes ügyelni minden felület esetén, hogy a tisztítószert először egy törlőkendőre fújd, ne pedig közvetlenül a bútorral. Szinten segít épségben tartani a bútorokat, ha óvod a tartós napfénytől és nem használsz szemcsés súrolószereket.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


