Egyedülálló technológiai megoldással hozták létre az ország első hibrid okosboltját.
Hamarosan tényleg szinte minden a mobilunkon keresztül intézhetünk? A mobilunkat fogjuk elővenni, ha a boltban vásárolunk és akkor is, ha a netről szeretnénk rendelni valamit? Mutatjuk, hogyan működik ez a gyakorlatban.
A korábbi mobilfizetési technológiák nem igazán tudtak elterjedni a piacon, hiszen nem voltak túl felhasználóbarát megoldások és nem volt könnyű hozzájuk férni. A fejlesztések örök kihívása, hogy egy alkalmazás egyszerre legyen kényelmes és biztonságos, valamint érjen el annyi felhasználót, hogy profitábilis legyen.
Szetnics László, a Mastercard regionális mobilfizetési vezetője úgy látja, hogy a hosszú távú fejlesztési fókusz arra irányul, hogy legyen a telefonokon egy olyan alkalmazás, aminek segítségével a bolti és a netes tranzakciókat is végre lehet hajtani, azaz egyaránt lehet fizetni ugyanazzal az alkalmazással a bolti pénztáraknál és a webshopokban - mondta el a szakember a Mastercard mobilfizetési workshopján.
Hogyan működik most?
Tavaly szeptemberben elindult a Gránit Pay, a Gránit Bank meglévő mobilbankjába integrálta a fizetési szolgáltatást. Az MKB Pay néhány hete van jelen a piacon: itt nem a bank saját mobilbanki applikációját, hanem külön alkalmazást használnak.
- A mobilfizetést a Gránit Pay esetében gyakorlatilag ugyanúgy kell elképzelni mintha egy érintéses kártyával fizetnénk. A fizetéshez felébresztjük a telefon képernyőjét, odatartjuk a terminálhoz és 5 000 forint feletti vásárlás esetén a terminálon kell PIN kóddal azonosítani magunkat.
- Ezzel szemben az MKB Pay-nél a mobiltárcában a tranzakció előtt a telefonunkon kell azonosítani magunkat egy úgynevezett mPIN megadásával és ez után hajthatjuk végre a tranzakciót.
Ez tényleg biztonságos?
Egy év múlva feltehetően már sokan használják majd ezeket a biztonságos, tokenizált mobilfizetési megoldásokat. A tokenizáció gyakorlatilag az a művelet, amikor a fizika bankkártyánk adatai (kártyaszám, lejárat) helyett egy másik (virtuális) kártya adatai kerülnek a telefonunkba, ami a fizetéshez szükséges és elégséges.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
De a mobilfizetéskor csökkenthetjük a visszaélések esélyét több kiegészítő biztonsági beállítással is. Például PIN kóddal védhetjük a digitalizált kártyát, vagy akár a telefonunkra is tehetünk képernyőzárat, esetleg ujjlenyomatos azonosítást.
Fontos tudnunk, ha elveszik a mobilunk, akkor is a bankunkat kell majd felhívni és letiltatni a benne lévő virtuális kártyánkat. Ennek ellenére a másik kézzel fogható bankkártyánk még használható marad majd, hiszen a két kártya külön életet él. Ez azonban egyelőre mind csak lehetőség, az, hogy ebből mi valósul meg gyakorlatban az a bankokon múlik majd.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


