A rekordmértékű infláció, mely az utóbbi években megtépázta a magyarok pénztárcáit (és az idegeit is), a fagylaltot sem kímélte.
2017. májusban a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal magasabbak voltak, mint tavaly ilyenkor. Az elmúlt egy évben a legnagyobb mértékben a szeszes italok, dohányáruk, valamint a járműüzemanyagokat is tartalmazó egyéb cikkek drágultak, derül ki a KSH legfrissebb adataiból.
12 hónap alatt, 2016. májushoz viszonyítva a fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal nőttek - derül ki a KSH közleményéből.
Az élelmiszerek ára 2,7 százalékkal emelkedett, ezen belül a sertéshúsé 14,8, a cukoré 12,0, a sajté 7,3, a párizsié és a kolbászé 6,1, a kenyéré 4,5 százalékkal. A baromfihús ára 15,7 százalékkal csökkent. A szeszes italok, dohányáruk átlagosan 3,9 százalékkal drágultak.
Az egyéb cikkek ára (gyógyszerek, járműüzemanyagok, illetve lakással, háztartással és testápolással kapcsolatos, valamint kulturális cikkek) szintén átlag felett nőtt: 2,8 százalékkal, ezen belül a járműüzemanyagoké 4,7 százalékkal. A szolgáltatásokért átlagosan 1,5, a háztartási energiáért 0,7, a ruházkodási cikkekért 0,4 százalékkal kellett többet fizetni. A tartós fogyasztási cikkek 0,3 százalékkal kevesebbe kerültek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


