Egy új tanulmány szerint a fahéj túlzott fogyasztása befolyásolhatja bizonyos gyógyszerek metabolizmusát, ezért óvatosságra intenek a kutatók.
Havonta átlagosan 77 100 forintot költöttek fejenként a magyarok tavaly, mintegy 2500 forinttal többet mint egy évvel korábban - írja a Központi Statisztikai Hivatal adataira hivatkozva a Magyar Nemzet.
A legtöbbet élelmiszerekre és alkoholmentes italokra adtak ki a háztartások - fejenként 20 400 forintot, ez az összes fogyasztási kiadás 26,5 százaléka. E körben a legtöbb pénz húsra és húskészítményekre ment el. Mivel az étolaj ára 7,1 százalékkal emelkedett, a háztartások ismét több zsiradékot, például sertészsírt vásárolnak, ami a lakosság igen nagy fokú árérzékenységére utal a napilap szerint.
Nagy szelete a háztartások kiadásainak a lakásfenntartás és a háztartási energia, erre havonta és fejenként 17 ezer forint ment el. Az, hogy miközben az utóbbi években csökkent a gáz ára, a gázra fordított összeg 5,6 százalékkal nőtt, jelzi, hogy az emberek nem takarékoskodnak a fűtéssel annyira, mint korábban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


