Bezárja üzletét a Spar Kisujjszálláson. A boltlánc szerint hosszú távon sem működtethető nyereségesen az egység, ezért augusztus 24-én nyit ki utoljára.
Egyre többen és egyre fiatalabb korban térnek át a natúrkozmetikumokra, aminek részben a divat az oka, másrészt az allergia, amit a szintetikus anyagokból előállított szépségápolási termékek okoznak. Főleg az illatanyagokkal kell vigyázni, egy arckrémben akár 30-40 féle is lehet, és a babatermékek nagy részében is megtalálhatóak. Mutatjuk, mire érdemes figyelni, hogy elkerüld a bajt.
A fizetőképes kereslet növekedésével arányosan nő Magyarországon a prémium- és natúrkozmetikumok iránti igény, vagyis egyre többen vannak, akik megengedik maguknak a magasabb minőséget és a magasabb árakat - a kozmetikumoknál is. A drogériákból ismert brandeken túl az elmúlt években a magyar vásárlók olyan márkákkal ismerkedhettek meg, mint a Lush, a The Body Shop, a Manna, vagy az Adrienne Feller. Azt is mondhatnánk, hogy egy új divatról van szó, de egészségügyi okai is vannak a változó trendnek.Egyre korábban kezdik
A natúrkozmetikumok használata korábban főleg a 30 éven felüli korosztály sajátja volt, napjainkban azonban már nem meglepő, ha egy 16 éves vásárolja ezeket. Feller Adrienne szépségterapeuta-mester több mint egy évtizede készít natúrkozmetikumokat, cégük nemrég végzett felméréséből kiderült, hogy fogyasztói közönségük 16-70 éves korig terjed, vagyis jóval szélesebb, mint gondolták. Úgy tűnik, hogy
"Akinél allergiás tünetek jelentkeznek, azok igyekeznek minden eszközt megragadni arra, hogy tehermentesítsék a szervezetüket, és az egyik megoldás a natúrkozmetikumokra váltás lehet. Nem csak lakossági vásárlók állnak át emiatt, hanem értelemszerűen a kozmetikusok közül is egyre többen váltanak természetes kozmetikumokra" - mondja a szépségterapeuta-mester. A tudatosság ellenére azonban a sminkeknél még nem kerültek annyira előtérbe a természetes változatok, mint a szépségápolási termékeknél, mivel a legtöbben olyan hatást szeretnének elérni, ami megfelel a trendeknek, és ezt a szintetikus anyagokkal könnyebb elérni.
A natúrkozmetikumok használata most divatos is, valószínűleg a fentieken kívül ennek is köszönhető a felpörgött értékesítés. Ebben is változnak a trendek, minden időszaknak megvannak a kedvelt alapanyagai: 10-12 éve például a rózsa élte reneszánszát, 4-5 éve az olasz szalmagyopár, 1-2 éve pedig a tömjén és a mirha. Az elmúlt néhány évben a szőlő és annak mindenféle kivonata és termálvíz is kedvelt összetevők.
Főleg az illatanyagokkal kell vigyázni
Vincze Ildikó bőrgyógyász-kozmetológus, a Dermatica főorvosa szerint statisztikák is alátámasztják és saját praxisában is tapasztalja, hogy egyre többen és egyre fiatalabb korban válnak allergiássá különféle kozmetikumokra. Rengeteg hatóanyag jut a bőrünkre és a szervezetünkbe, főleg azért, mert sokan egyszerre több féle, szintetiksu eredetű szépségápolási terméket használnak, az anyagok keveredése pedig további vegyületeket szabadít fel. A szakember szerint
Több korcsoportban érzékelhető az allergiás megbetegedések növekedése, gyermekkorban is, hiszen a gyermekek, sőt a babák is a jelentős kozmetikumfelhasználók közé tartoznak. Nekik például szívesen gyártanak, a szülők pedig előszeretettel vásárolnak eper vagy egyéb gyümölcs illatú tusfürdőket, amelyek tele vannak illatanyagokkal, így szintén hozzájárulnak az allergia korai kialakulásához.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Így előzheted meg a bajt
Az persze nem megoldás, hogy nem ápoljuk a bőrünket, ezért valóban egyre többen térnek át a természetes alapanyagokból készített kozmetikumokra. A natúrkozmetikumok ára többszöröse lehet a szintetikus anyagokat tartalmazó hagyományos termékekének, aminek oka, hogy természetes növényi összetevőknél a gyártást a természeti körülmények is befolyásolják, a kényes alapanyagokhoz kíméletes feldolgozási technológiákra van szükség, illetve a BIO és ECO minősítések megszerzése is növeli az alapanyagok, ezáltal pedig a termékek árát.
A növényi alapanyagok is okozhatnak allergiát, például a gyógyhatású körömvirág és a kamilla, vagy az illata miatt szívesen használt levendula is allergén. Fontos, hogy ha valamely hatóanyag - legyen az természetes vagy szintetikus - láthatóan allergiás reakciót vált ki, a továbbiakban mindenképp kerüljük a használatát.
Próbáljunk minél kevesebb fajta kozmetikumot használni, és ne vegyünk feleslegesen illatosított termékeket, például papírzsebkendőből vagy wc-papírból a hagyományos, illatmenteset válasszuk. Ott kezdődik a megelőzés, hogy mindenből inkább a natúr változatokat vesszük le a polcról, ha pedig már kialakult az allergia, érdemes kerülni az ilyen hatóanyagokat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Érdemes már most bevásárolni az iskolakezdésre: néhány trükkel tízezreket spórolhatunk
Kedvező áron juthatunk iskolaszerekhez a Penny kínálatában.
-
Augusztusban is spórolásra ösztönöz a SPAR kuponakciója (x)
A nyári időszakban jól jönnek a könnyen elkészíthető fogások, gyors vacsorák vagy egy hűsítő ital – és most mindezeket jelentős kedvezménnyel szerezheted be a SPAR és INTERSPAR áruházakban.


