A Coop Szegeden nyitotta meg Magyarország első hibrid üzletét, ahol a hagyományos nyitvatartási időn túl is lehet vásárolni
Az új ruhákat sokan azonnal felveszik, mivel úgy gondolják, hogy eleve tiszták, hiszen egyenesen a boltból hozták el őket. Ennek ellenére a legtöbb ruhadarabon baktériumok találhatók, amiktől érdemes megszabadulni, mielőtt viseljük őket. Azt gondolnánk, hogy az előre csomagolt ruhanemű nem szorul tisztításra, azonban egy tesztből kiderült: olyan helyeken találunk szennyeződéseket, amire nem is gondolnánk.
Amikor ruhákat veszünk sokan mosás nélkül veszik fel a frissen vásárolt darabokat. Az új ruhákról azt gondolhatjuk, hogy tiszták, azonban a CBS amerikai tévé felmérése szerint a használtruha-boltokban vásárolt ruhadarabok sokszor tisztábbak, mint az újak.
Mi fertőzi meg a ruhákat?
A boltokban vásárolt ruhákat alapvetően tisztán teszik ki a fogasokra, azonban azokat a vevők "piszkolják be".
Persze alapvetően nehéz azt elképzelni, hogy egy frissen vásárolt ruhadarabon baktériumok tanyázhatnak, azonban a CBS riportere tesztelte ezt. Pólókat, nadrágokat és cipőket vitt el a laboratóriumba, mindegyikből egy használt és egy új darabot is vizsgáltak; emellett egy bontatlan fehérneműt is teszteltek.
Mindkét póló nyaki részén találtak baktériumokat, amelyek hasonlóak voltak, és a nadrágok is egyaránt szennyezettek voltak. A cipők esetében viszont csak az új lábbelinél találtak fertőzést, a használt cipőt ugyanis megtisztították.
Ezek ugyanis zárt csomagolásban érkeznek a boltokba és ott nem is nyitják ki őket. Az is döbbenetes egyébként, hogy nem találtak olyan használt ruhadarabot, ami piszkosabb lett volna, mint az új.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Hogyan védekezhetünk a fertőzések ellen?
A szakértők szerint legegyszerűbben úgy tudunk védekezni a fertőzések ellen, hogy a ruhánkat vásárlás után, még az első viselés előtt kimossuk. A színes ruhákat alapvetően nem jó magas hőfokon kezelni, azonban, ha olyan anyagból készült, ami bírja, akkor érdemes legalább 60 fokon kimosni őket. Ha viszont fehér ruhákról van szó, akkor használjunk fehérítőt, ez ugyanis nemcsak a ruha fehérségét garantálja, hanem fertőtlenítő hatása is van. Ezzel elkerülhetjük, hogy olyan kórokozókat kapjuk el, amit az újonnan vásárolt ruhánk miatt kapunk el.
Persze felmerül a kérdés, hogy a cipőnkkel mit kezdhetünk: vásárlás után ezeket fertőtlenítő kendővel tudjuk kitörölni, így tüntethetjük el a kórokozókat. Azt gondolnánk, hogy a webshopban rendelt ruhákat nem kell kimosni, azonban ezeket fertőtlenítővel kezelik, hogy a szállítás közben ne telepedjenek meg rajtuk a kórokozók, így ezeket is érdemes kimosni használat előtt.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


