14 °C Budapest

Trükköznek a magyarok a lottószelvényekkel: erre is hajlandóak

2016. február 1. 11:32

Elveszett, vagy sérült lottószelvény? Hazánkban is többen próbálják felvenni a lottónyereményeket, a rendszert azonban nem könnyű becsapni.

A múlthéten röppent fel a hír, miszerint több százan jelentkeztek a brit lottó minden idők legnagyobb (27 milliárd forintnak megfelelő) nyereményért. Van, aki azt mondja, hogy elhagyta a cetlit sokan pedig azt állítják, hogy megsérült a szelvényük. Ezért az országos szerencsejátékot szervező Camelot szerint hónapokig eltarthat, amíg azonosítják a két igazi nyertest.

A külföldi eset kapcsán lettünk kíváncsiak arra, vajon hazánkban milyen módszerekkel próbálják kiszűrni a lottószelvénnyel trükközőket. A Szerencsejáték Zrt. lapunk megkeresésére küldött tájékoztatásából kiderült, hogy Magyarországon is időről időre megpróbálják kijátszani a rendszert. Biztos most is lesz pár kísérlet, hiszen nemrég valaki közel 1,5 milliárd forintot nyert az Ötöslottón.

Tapasztalataink szerint a nyereményfelvétel során előfordulnak visszaélési kísérletek, azonban a ma is használt értékesítési technológiának és a játékról kiadott hőpapíros igazolásnak köszönhetően a nyeremények ellenőrzése biztosított

- válaszolta a Pénzcentrum kérdésére a Szerencsejáték Zrt.

Nem könnyű becsapni a rendszert

A visszaélések elkerülése érdekében Magyarországon a nagynyeremény-felvétel (200 000 forint felett) például már csak egy többlépcsős eljárásban lehetséges. Amikor egy játékos jelentkezik a nyereményéért, akkor rögtön ehhez hasonló kérdésekkel találhatja szembe magát:

Azonban hiába ismeri valaki a nyertes szelvény minden a játékkal összefüggő adatát, a rendszert nem igazán lehet becsapni, ugyanis a nyertes szelvényen lévő biztonsági kódnak is stimmelnie kellene.

Szükség esetén persze az átvételi elismervényeket igazságügyi okmányszakértő is megvizsgálja, azonban

az olyan átvételi igazolás, amely annyira sérült, hogy valódisága kétséget kizáróan nem állapítható meg, megsemmisültnek kell tekinteni, vagyis az ilyen szelvényekre nem fizetik ki a nyereményt.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. május 17. 09:00
Agrárszektor  |  2025. május 17. 07:45