A hazai cseresznye ágazat történelmi mélypontot él át, miután az áprilisi és májusi fagyok miatt a szokásos termésmennyiség mindössze 20-30 százaléka várható az idei évben.
Széles skálán mozognak a zálogházi visszásságok. A pár ezer forintos extra díjaktól a sokmilliárdos visszaélésig minden megtalálható ebben - írja a Napi.hu.
A törvényi szabályozás a futamidőre, vagyis a zálogba betett tárgy fejében folyósított összeg visszafizetésére előírt, jellemzően 90 napos idejére vonatkozó teljes hiteldíj mutatóra (thm) felső korlátot határoz meg. Ezt az önállóan működő nagyok be is tartják, de a kisebb zálogházak egy viszonylag egyszerű trükkel játszhatják ki ezt a szabályt.
A thm meghatározására használatos futamidőt ugyanis az írásos szerződésben igencsak rövidre szabják. Az ügyfél beviszi a családi ezüstöt a zálogba, ahol a futamidőre érvényes thm-et kötik ki - ám ez csak pár nap, és nem a szokásos 90. A kettő különbözetét pedig türelmi időre keresztelik át, amire már nem érvényes a thm-plafon, vagyis erre olyan mértékű díjat állapítanak meg, amilyet csak akarnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


