A nagy kiskereskedelmi láncok, így a Lidl és az Auchan is jelentős árcsökkentéseket vezettek be.
Sokan gyanították, és most beigazolódott, nem véletlenül olyan tökéletes a mekis krumpli íze, állaga és kinézete. A krumplin túl ugyanis számos extra, oda nem illő anyag gondoskodik minderről. Összesen tizenhárom extra hozzávaló jön a burgonyához.
Végre fény derült a nagy titokra: miért olyan csábító a mekis krumpli. Évről-évre leleplező videók, cikkek látnak napvilágot arról, mi is van pontosan a McDonald’s-os ételekben valójában, minek köszönhető, hogy akár - a legenda szerint - több éves hamburgerek néznek ki ugyanúgy, mint új korukban. Ezúttal az amerikai sültkrumpli receptúra látott napvilágot a Daily Mailen, tizennégy (!) összetevővel.
Ezek szerint a krumpli mellett különböző növényi olajok, tejszármazékok, gabonaszármazékok, és különböző kémiai anyagok is találhatók a termékben. Amennyiben pedig ez valóban így van, messze nem megfelelő a cég allergénekkel kapcsolatos tájékoztatása.
- burgonya
- repceolaj
- szójaolaj
- hidrogénezett szójaolaj
- húsaroma
- hidrolizált tej
- hidrolizált gabona
- citromsav
- só
- szőlőcukor
- kukoricaolaj
- diszódium piro-foszfát
- terc-butil-hidrokinon
- dimetil-polisziloxán
A nyilvánosságra került összetevők kapcsán a 444.hu cikkére reagálva a magyar McDonald’s is megszólalt, és felfedte az itthon kapható sültkrumpli titkát. Eszerint szó sincs 14 összetevőről. Európában, így Magyarországon is a cég mindössze 4 összetevővel dolgozik, illetve cáfolták, hogy hidrogénezett növényi olajok, dextróz, azaz cukor és stabilizátor dúsítaná a krumplijukat. Ha ez valóban így van, nem ez lenne az első eset arra, hogy más összetevőjű, receptúrájú termékekkel dolgoznának a nagy láncok a világ különböző pontjain.
Egy, a sófogyasztás csökkentésével foglalkozó egészségügyi csoport (World Action on Salt and Health - WASH) kutatásai szerint például egészen eltérő a sótartalom az óriási láncok különböző élelmiszertermékeiben a világ különböző pontjain. Ennek az ízlésbeli különbségeken túl a helyi szabályozással összefüggő oka is van.
A WASH tizenkilenc terméket vizsgált, és nagy eltérésekre bukkantak. Például:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 899 074 forintot 20 éves futamidőre már 6,42 százalékos THM-el, havi 145 468 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,93% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Big Mac
Magyarország: 2,2 g / burger
Németország: 2,3 / burger
Spanyolország: 2,2 g / burger
Kellogg’s Corn Flakes
Magyarország: 1,3 g / 100 g
Egyesült Királyság: 1,25 g / 100 g
Venezuela: 1,9 g / 100 g
KFC Twister
Magyarország: 2,9 g
Kanada: 2,3 g / tekercs
Németország: 2 g
Hiába ugyanaz a termék, az egyes országok szabályozása nem engedi, hogy összetevőit tekintve ugyanolyan legyen. A magyarok például túl sok sót fogyasztanak, ezért az elkövetkező években egészségügyi okokból csökkenni fog a megengedett sótartalom egyes élelmiszerekben. Idén január elsejétől például a sütőipari termékek esetében, a kenyerekben vagy a péksüteményekben már csak maximum 2,5 százalék lehet a sótartalom. 2018 januárjától pedig ez a megengedett maximum mennyiség 2,35 százalék lesz.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


