Összesen 13 márka 35 turmixgépét tesztelte a Tudatos Vásárlók Egyesülete, íme az eredmény.
Egyre népszerűbbek, egyre nagyobb tömegeket vonzanak országszerte a garázsvásárok, míg korábban csak a fővárosban és a nagyobb vidéki városokban szerveztek házi bolhapiacot, ma már számtalan kistelepülésen van ilyen - írja a Napi Gazdaság.
Péter Ilona, az egyik legnagyobb veszprémi garázsvásár szervezője a lapnak elmondta: kéthavonta szerveznek vásárt, a résztvevők száma pedig megközelíti a kétszázat.
A lap írása szerint a garázsvásárok népszerűségét növeli, hogy ezek a mai napig magánrendezvénynek minősülnek, a bevétel után abban az esetben adófizetési kötelezettség nem áll fenn, ha az éves forgalom nem haladja meg a 800 ezer forintot.
A legnagyobb vásárokat továbbra is a fővárosban, Szegeden, Debrecenben, Győrben, Szombathelyen és Veszprémben tartják, általában hétvégenként, a trend itthon újnak számít, és az intézményesített bolhapiacok analógiájára terjedt el. Az elmúlt években a garázsvásárok egy része specializálódott, olyan rendezvények is vannak, ahol csak játékokat, gyermekholmit vagy lakásberendezési tárgyakat, esetleg kerti eszközöket vagy csak könyveket árulnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


