11 °C Budapest

Egyre többet netezünk a buszmegállókban

2012. július 11. 09:30

Néhány perccel tovább nőtt az internethasználat az utóbbi egy évben: míg tavaly egy átlagos, legalább hetente internetező 15-49 éves naponta 201 percet töltött internethasználattal, addig az idén már 207 percet - állapítja meg a GfK Hungária Digital Connected Consumer (DCC) 2012 felmérése - írja a Világgazdaság.

A különbség ugyan minimális, ám figyelemre méltó szerkezeti változások figyelhetők meg. Egyrészt nagymértékben csökken az asztali gépek szerepe a laptopokkal szemben. Míg az előbbi esetében 149 percről 122-re csökkent a napi használat, addig a laptopok részesedése 47 percről 71-re nőtt.

A mobil eszközökről történő internetezés a teljes internethasználat aránylag kis szeletét adja - 2011-ben 3, tavaly 14 percet tett ki -, ám jól érzékelhető a növekedés rendkívüli dinamikája, ami ezen eszközök további térnyerésének lehetőségét mutatja.

Az elemzés alá vett korosztályban még mindig nagy többségben vannak azok, akik csak PC-n vagy laptopon interneteznek. Ők teszik ki a válaszadók közel kétharmadát, ugyanakkor ma már minden 12. felhasználó a világhálón eltöltött idejének több mint egynegyedét mobil eszközök segítségével teszi.

Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 7. szerda
Gizella
19. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?