Rengeteg hamis drágakő érkezik a magyar piacra - ezek sokszor a természetes kövekkel azonos áron kelnek el - írja a Világgazdaság.
Ömlenek az országba a szintetikus vagy a kis értékű, sérült, de az ügyes technikáknak köszönhetően hibátlannak látszó, természetes drágakövek. Megjelent a piacon a szintetikus gyémánt is. Ezek sokszor a természetes drágakövekkel megegyező áron kelnek el.
Szakértők szerint a magyar vásárlókat könnyű megtéveszteni, "az újgazdagoknak sem ízlése, sem vásárlási kultúrája nincs". Az sem ritka, hogy a kereskedőket is átverik, mivel nekik sok esetben nincs olyan eszközük, amellyel leleplezhetnék a csalást. Így aztán Magyarországon sokan olyan rubint viselnek ékszer gyanánt, amelynek karátjáért 13 ezer dollárt fizettek, holott csak ezer forintot ér, mivel szintetikus termék. A Világgazdaságnak nyilatkozó szakértők szerint a zafírtulajdonosok sem lehetnek igazán nyugodtak.
A szintetikus gyémánt legnagyobb piaca Amerika, ahol a vőlegények kötelező eljegyzési ajándékként az anyagi helyzetét mutató értékes gyémántköves gyűrűt ajándékoznia.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


