Pénzcentrum • 2010. június 15. 15:02
Gyakran látjuk ugyan a CE-jelölést az általunk vásárolt termékeken, de vajon mit is jelent valójában? Az Európai Bizottság is érzi, hogy az európaiak többsége nem ismeri a jelölés mögött rejlő tartalmat, ezért felvilágosító kampányt indítanak - derül ki a Bizottság közléséből.
"A CE-jelöléssel kitárul az európai piac!" szlogennel tájékoztató kampányt folytat a CE-jelölésről az Európai Bizottság. A jelölés arra hívja fel a fogyasztó figyelmét, hogy a termék megfelel valamennyi vonatkozó uniós előírásnak, így Unió-szerte forgalomba hozható és értékesíthető. A gyártó a CE-jelölés feltüntetésével saját kizárólagos felelősségére kijelenti, hogy a termék megfelel valamennyi vonatkozó jogi követelménynek, mindenekelőtt az egészségügyi, biztonsági és környezetvédelmi előírásoknak.
A CE-jelölést nem kell valamennyi, az EU-ban értékesített terméken feltüntetni. Összesen mintegy 23 különböző termékkategóriára érvényes, mint például játékszerek, elektromos fogyasztási cikkek, gépek, egyéni védőeszközök és liftek.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A nemzeti hatóságok esetében a jelölés valamennyi hivatal számára megkönnyíti az ellenőrzést anélkül, hogy az a színvonal kárára válna - mégpedig egy olyan időszakban, amikor az uniós piacon elérhető termékek sora exponenciálisan nő.
Az Európai Unióban gyártott termékeket illetően a gyártó feladata, hogy elvégeztesse a megfelelőségértékelést, elkészítse a műszaki dokumentációt, kiadja az EK-megfelelőségi nyilatkozatot és ellássa a terméket a CE-jelöléssel. A forgalmazóknak pedig meg kell győződniük mind a CE-jelölés, mind a szükséges háttér-dokumentáció meglétéről. A harmadik országból behozott termékek esetében az importőrnek meg kell győződnie arról, hogy az Unión kívüli gyártó megtette a szükséges lépéseket, és a dokumentáció kérésre beszerezhető.