Pénzcentrum • 2010. június 12. 07:02
A héten már kereken 2,7 milliárd forintra rúg az ötöslottó várható főnyereménye. A Pénzcentrum kiszámolta, hogy eltérő keresetek mellett hány hónapig tartana munkaviszonyban megkeresni a főnyeremény összegét. A számok megdöbbentők, szerencse nélkül évezredeken át kell dolgozni az e heti főnyereményért.
Korábban: Milliárdok a lottón - Hogy is volt ez régen?
A bankrobbantás valószínűsége azonban nagyon csekély. Ha egy szelvénnyel játszunk hétről-hétre, az esélyünk egy ötösre minden héten csak egy hajszálnyival jobb, mint 1:44 millióhoz. Egy hétköznapi példával illusztrálva: ötöslottót nyerni kevesebb esélyünk van, minthogy egymás után 25-ször helyesen megtippeljük a fej vagy írás játék kimenetelét. A halovány esélyre persze a legtöbben azonnal fittyet hánynak, ha megpillantják a hirdetőtáblákon vagy a tévéreklámokban a főnyeremény csábító nulláit.
2 700 000 000 forint - Adózva
Azt már látjuk, hogy nagy vagyonra nehéz szert tenni, munkaviszonyban pedig különösen nem könnyű. A jelenlegi adószabályok mellett minimálbérért - melynek nettó mértéke kicsivel 60 ezer forint felett van - dolgozóknak 2,7 milliárd forint összegyűjtéséhez, 44.824 hónapig, mintegy 3.735 évig kellene dolgozniuk. Könnyebb a helyzete annak a munkavállalónak, aki idén a 2009-es hazai bruttó 199.800 forintos átlagkeresetért dolgozik. Ő ugyanis már nagyjából 1.633 év alatt végezne a gyűjtögetéssel, és az sem mellékes, hogy a több mint másfél évezreden keresztül állandónak tekintett adójogszabályok mellett közel 550 millió forint személyi jövedelemadót és tekintélyes mennyiségű nyugdíj-, egészségügyi- és munkaerőpiaci járulékot is befizetne az államkasszába.
E heti kiemelt cikkeink lottó témában:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)