A közösségi portálokon regisztrált felhasználók közül sokan a legkevésbé sem biztonságos, egyszerű számsorokból, vagy egyéb - a billentyűzeten egymás melletti karakterekből álló - könnyen feltörhető jelszavakat választanak maguknak - állapította meg egy adatvédelemmel foglalkozó brit cég felmérése.
A vizsgálat során egy brit közösségi portál-gyűjtő oldal 32 millió felhasználójának jelszavát vették górcső alá, a végeredményt az alábbi táblázat tartalmazza. A 10 leggyakrabban használt jelszó közül öt számsorokból áll, egy számok és betűk kombinációja, de sokan a közösségi portál nevét, illetve a password (jelszó) szót használják belépéskor.

Ezek a jelszavak adatvédelmi szempontból rendkívül gyengék, a szakértők szerint semmi jóra nem számíthat, aki ilyen, vagy ezekhez hasonló jelszavakat használ. A felmérés végző cég képviselője szerint a közösségi portál feltörése kisebb gond, a problémák akkor kezdődnek, ha a bankkártya, vagy bankszámla adatainkat is ilyen gyenge jelszavak védik, mert akkor már a pénzünk bánhatja.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


