A Magyarországon keletkező hulladék mennyisége 2000 óta jelentősen, mintegy 35 százalékkal csökkent, ami elsősorban a termelési hulladékképződés visszaesésének köszönhető -írja a Napi Gazdaság.
A nagy hulladéktermelő ágazatok -mint például a a bányászat, vagy a kohászat leépülése-, és a korszerűbb technológiák növekedése tette lehetővé az ipari hulladék mennyiségének csökkenését.
A települési szilárd hulladék mennyisége ugyanakkor 200-2007 között kis mértékben nőtt. Ennek elsősorban az az oka, hogy kedvezőtlenül változtak a fogyasztói szokások. A többször használatos csomagolások ösztönzése törvényileg előírt, ennek ellenére jelentősen visszaesett a betétdíjas forgalmazás.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


