Egy amerikai felmérés szerint az ország lakosai manapság 50 százalékkal több ételt dobnak ki a kukába, mint 1974-ben.
Az Egyesült Államokban a megvásárolt élelmiszer 40 százaléka megy a szemétbe. Naponta és fejenként átlagosan 1400 kalóriányi étel kerül a kukába, ami évente összesen 150 billió kalóriát jelent.
Mindeközben a mezőgazdasági minisztérium felmérése szerint az Egyesült Államokban 4,7-ről 6,7 millióra nőtt tavaly azok száma, akiknek a mindennapi betevő megszerzése is gondot okoz. Világszerte egymilliárd ember nem jut elegendő táplálékhoz.
Az új számításokat nem a korábbi módszerekkel végezték, vagyis nem kérdőíveket osztogattak és kukákban turkáltak a kutatók. Egyszerűen kiszámolták az éves elfogyasztott táplálékmennyiség és a lakosság népességi és súlyadatai alapján becsült fogyasztásának különbségét.

Bárkinél lapulhat egy több tízezret érő játék-kincs: megőrülnek érte a gyűjtők, nagyon könnyű eladni
Egyre több felnőtt kezdett gyűjteni Hot Wheels vagy Matchbox kisautókat, ami új piacot nyitott a kereskedőknek is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


