Európában egyre inkább előtérbe kerül az internet a drogkereskedelem szempontjából, ahol a kereslet egyre inkább az új típusú szintetikus drogok felé tolódik - írja a Népszabadság.
Tegnap hozta nyilvánosságra Brüsszelben a kábítószer-használat európai megfigyelőközpontja (EMCDDA) legfrissebb jelentését, amely szerint az európai drogpiac globalizálódik, és virtualizálódik is, hiszen a vevők és eladók már főként az itnerneten találkoznak, a kínálat pedig folyamatosan változik.
Újabb és újabb drogok jelennek meg a piacon, mellyel az ellenőrzési gyakorlatot igyekeznek kijátszani. A interneten spice néven árult anyagot például növényi hatóanyagokból álló füstölőként hozzák forgalomba, valójában azonban szintetikus cannabinoidokat (a kenderszármazékokhoz hasonló hatású kábítószereket) is tartalmaz, és tipikus rászoktató drognak tartják.
Szintén gyakori a világhálón a legális hangulatjavítók forgalmazása: EU tagországaiban több száz internetes kereskedő látja el ezt a legálisnak tűnő piaci szeletet.
A felmérés szerint a legfőbb kemény drognak Európában továbbra is a kokain és heroin számítanak. Előbbit jellemzően Nyugat-Európában használják, ahol a 15-34 évesek 3-5 százaléka rendszeres fogyasztó. Heroin esetében nagyjából másfél milliónyi problémás fogyasztó van Európában.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A cannabisfogyasztás ugyanakkor évek óta csökken a fiatalok körében, helyette inkább a szintetikus drogok terjednek, valamit jellemző a többféle drog egyidejű használata.

Fellélegezhetnek a magyarok a boltok kasszáinál: nagyon jó hírt kaptak, a tej- és tojásárakat érinti
Megállapítható, hogy az ellátási láncban a jövedelmi viszonyok a termelői és a feldolgozói szint felé tolódtak el
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Hitelfelvétel 2025-ben: mire figyelnek leginkább a magyarok?
Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy olvasóink milyen szempontok alapján vesznek fel hitelt.
-
Újabb okosórás fizetést vezet be a Gránit Bank (x)
A Garmin és a Xiaomi okosórákon is érintésmentesen fizethetnek a napokban élesített fejlesztés révén a Gránit Bank ügyfelei. A bank az innovációval tovább bővítette a gyors és kényelmes fizetési megoldásainak körét.


