Két tinédzser Ausztrália keleti partjainál horgászás közben egy zsák, különböző címletekből álló pénzeszsákra bukkant, amit több mint 100 ezer dollárt tartalmazott. Nem sokáig örülhettek a pénznek...
Néhány méterre a parttól, a fűbe rejtve bukkantak rá a pénzzel teli műanyag-zsákra, azonban úgy döntöttek, nem tartják meg, inkább átadják a rendőrségnek. Előtte persze három hétig morfondíroztak, mit tegyenek.
Először az anyukájukat kérdezték meg, kihez forduljanak a rengeteg, gumival összefogott 20, illetve 50 dollárossal, ők pedig egy ügyvédtől kértek jogi tanácsot.
A térségbe egyébként az elmúlt időben rengeteg menekült érkezett, így számos helyről származhat a pénz. a rendőrség ezek után persze átfésülte az érintett partokat, de nem találtak több zsákot, és arra sem derült fény, hogy bűncselekményből származik-e a pénz.
Ha továbbra sem járnak sikerrel nyomozásban, és senki nem jelentkezik a vagyonért, a fiúk visszakérhetik a pénzt, máskülönben a rendőrség büdzséjét gazdagítja.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


