Német tudósok olyan cipőt készítettek, amely a gyerekek lábával együtt nő. A lábbeli a tervek szerint még idén a boltokba kerül, fogyasztói ára 20 ezer forint körül lehet.
A kutatók 10 ezer kisgyerek lábát és mozgását vizsgálták: céljuk elsődlegesen az volt, hogy megszüntessék a túl nagy vagy túl kicsi lábbelik okozta fejlődési rendellenességeket.
A Potsdami Egyetem szakértői szerint 10-ből 7 gyermek cipője túl nagy, ezért komoly mozgásszervi problémák alakulhatnak ki náluk. A szülők ugyanakkor gyakran vásárolnak nagyobb cipőket, mondván, majd belenő a gyerek.
A tudósok ezért összefogtak a német Ricosta cipőgyártó céggel, és speciális lábbelit fejlesztettek ki. A cipőhöz több, különböző méretű betét tartozik, amelyek a láb növekedésével cserélhetők -a cipő "teste" azonban úgy van kialakítva, hogy akár több évig is állandó maradhat.
A tervek szerint a különleges lábbeli még idén piacra kerülhet, az ára a hírek szerint 70 és 80 euró (20 és 23 ezer forint) között lehet.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


