A Demján Sándor tulajdonában lévő Polus Investment Ltd. 2009-2010-ben tervei szerint több mint 200 milliárd forinttal járulhat hozzá a magyar gazdaság teljesítményéhez.
150 ezer négyzetméter fejlesztést kezd Budapesten a milleniumi városközpontban 75 milliárd forint értékben. Az Arcadom Zrt. a kivitelezője a krakkói és a constancai városközpontnak, mintegy 100 milliárd forint értékben. Az Arcadom Zrt. a magyar építőanyag ipart és építési vállalkozásokat, versenyképes ár esetén természetesen bevonja a megvalósításba. Pl. a constancai városközpont acélszerkezetét Szegeden gyártják. A zágrábi és ljubljanai, összesen 150 milliárdos fejlesztésben várhatóan a magyar építőipar és építőanyag ipar 60 milliárd forintot realizálhat. A Pólus csoport managementjének fenti döntései tompíthatják a magyar építőipar válságát és elősegíthetik, hogy sok ezer munkavállaló megtarthassa munkahelyét.
Jelentős fejlesztéseket az tesz lehetővé, hogy a nemzetközi bankok bizalma a magyar válság ellenére töretlen a Pólus csoport iránt. Talán ez pozitívan visszahat a külföldi befektetői bizalom visszanyerésére.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


