Nem akarunk ötleteket adni senkinek, de egy brit férfi a Google Earth segítségével térképezte fel, mely épületeken találhtó ólomtető.
A fém cserepeket leszaggatva tolvajunk rövid idő alatt 100 ezer fontnyi ólmot lopott - amíg le nem bukott. A Google Earth a fontosabb lakott területekről meglehetősen jó minőségű képeket tesz közzé, így nem csak azt lehet megállapítani, hogy milyen szépek a muskátlik a kertünkben, de sajnos azt is, miből készült a tető. Az ólom ugyanis sötétebb szinezetű, így nem volt nehéz kiszúrni. A 27 éves úriember főleg középületeken végezte áldásos tevékenységét, így áldozatul estek iskolák, múzeumok és templomok is.
A szorgalmas tolvaj röpke fél év alatt 44,6 tonnányi ólmot kapkodott le a tetőkről, melyet nagyjából tonnánként ezer fontért értékesített - vagyis csaknem 14 millió forintot keresett hat hónap alatt. Az urat nyolc havi elzárásra ítélték több évre felfüggesztve, miután együttműködött a bírósággal és legalább 30 lopást beismert. A tolvaj nem csak a Google Earth-ön járt utána mindennek a lehető legalaposabban, de a lopások helyszínére is szakszerszámokkal érkezett, sőt autót is "szerzett" annak érdekében, hogy lebukás esetén nyom nélkül távozhasson.
Bár az eset felkavaró, azt azért mégsem hinnénk, hogy tömegessé válnának a Google Earth segítségével végrehajtott bűntények, mint ahogy az sem valószínű, hogy a Paksi Atomerőmű nagyobb veszélynek van kitéve azért, mert nincs kikockázva a Google Earth-ön. A program segítségével rengeteget megtudhatunk a bolygónk felszínéről, az égboltról, sőt lassan a tengerek mélyéről is, kár lenne farkast kiáltani rögtön.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


