Akár 10 évet is betegségben töltenek el a hazai idősek, amiért sokkal inkább az életmód, mint az egészségügyi ellátás a felelős - írja a Népszabadság.
Hazai kutatók szerint az okok meglehetősen "unalmasak": dohányzás, alkoholfogyasztás és túl kevés testmozgás.
A szív- és érrendszeri betegségek, szélütés, vagy a cukorbetegség egyértelműen életmódhoz kötött, azonban kezelhetők, így meg tudják hosszabbítani az emberek életét. Az oltások és szűrések tekintetében szintén nem állunk rosszul, prevencióban viszont igen.
A GfK HealthCare vezetője szerint világosan látszik, hogy miért romlik itthon jobban az időskorúak egészségi állapota, mint nyugaton, ami nem más, mint a helytelen életmód, valamint az, hogy túl későn derül fény a betegségekre.
A középkorúak szinte egyáltalán nem járnak szűrésekre, egyre több a fiatal, dohányos nő, táplálkozási szokásaink botrányosak, szinte minden tekintetben a legrosszabb helyen állunk a felmérésekben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


