Sok légi utas panaszkodik a ferihegyi reptér büféárai miatt, egy kávé és egy szendvics ugyanis sehogy sem jön ki ezer forint alatt. A Budapest Airport Zrt. vezérigazgató-helyettese ezen panaszokat jogosnak találta, ezért tárgyalásokat kezdeményeznek az éttermek kizárólagos üzemeltetőjével, hogy újratárgyalják a szerződést, melytől az árak csökkenését várják - írja a Magyar Hírlap.
A reptéren újabb változás, hogy novembertől az egyes terminálon az épülethez közel parkoló repülőgépekhez már nem busz viszi ki az utasokat, hanem gyalog kell azokat megközelíteni, megérkezéskor pedig szintén gyalog kell eljutni az épülethez.
Ez a változtatás korántsem magyar találmány, külföldön sok helyen így működnek már a repterek. Az, hogy néhány járathoz gyalog kell kimenniük az utasoknak, éves szinten összesen 92 millió forintos megtakarítást jelent a légitársaságoknak, melyek közül többen már régebben indítványozták ezt a változást.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


