Az alkoholfogyasztás következtében rendkívülire nőtt utcai erőszak ellen igyekeznek tenni valamint az ausztrál törvényhozók, többek között azzal, hogy nem adnak ki többé 24 órás üzemeltetésre bároknak engedélyt, továbbá korsók helyett ezentúl műanyag pohárban szolgálható fel csak ital a szórakozóhelyeken.
Az elmúlt hetekben rendkívül megnőtt az utcai verekedések száma Sydney utcáin, ahol ittas férfiak és nők is söröskorsóval kaptak az arcukba, de a közbelépő rendőrök is nemegyszer megsérültek a vitákban.
A hatóságok szerint mindez annak köszönhető, hogy a mai fiatalok mértéktelenül fogyasztják az alkoholt, ami a szórakozásnak szinte egyedüli formájává vált.
Éppen ezért a megoldást is abban látták New South Wales állam törvényhozói az évi 7 százalékkal emelkedő, alkohollal összefüggő erőszakos cselekedetek ellen, ha egy új alkohol-törvényt hoznak.
Ennek értelmében maximum 18 órát lehetnek nyitva az alkoholt áruló szórakozóhelyek, éjfél után már csak műanyag pohárban szolgálhatnak fel italokat, és a hajnali kettő után érkező kuncsaftokat már nem szolgálhatják ki.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


