Az Európai Bizottság tegnap közzétett szabálytervezete szerint a jövőben minden nem bolti vásárló (például internetes, vagy katalógusból rendelő) két hetet kap eldönteni, hogy visszalép-e a megrendeléstől, de számos egyéb fogyasztóvédelmi kérdésről is rendelkeznek a direktívában - írja a Világgazdaság.
Az illetékes biztos szerint sokakat eltántorít a külföldön történő rendeléstől az, hogy nincs tisztában az ottani szerződési és garanciális feltételekről. Egyes országokban ugyanis egy hét, másutt akár 15 napig is visszaléphetnek a megrendelők.
Ez az online vásárlások gyakoriságában is látszik, hiszen míg belföldön minden második uniós állampolgár rendelt már valamit interneten, addig külföldről csak minden tizedik.
A direktíva persze a bolti vásárlásokra vonatkozó szabályokat is rendezni kívánja, így pontosítja a vásárlást megelőző tájékoztatási kötelezettséget, távértékesítésnél a szállítás, kockázatvállalás, megfontolási idő kérdését, és a garanciális feltételeket is.
Ezen kívül az árverések, különösen az online aukciók esetén is kötelezővé tenné az ügyfelek előzetes tájékoztatását.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


